// بهترین مقاصد برای سیزده بدر | آشا سیر پارس _ تور های نوین _ مجری 30 استان ایران

سلام  به همه دوستان بلاخره سیزده بدرهم اومد و وقت تفریح و گردش رسید

پس بهتره بریم… راستی کجا بریم؟

شاید این سوالی باشد که ذهن همه ما را قبل از رسیدن به آخرین روز تعطیلات عید به خود مشغول می کند

به این جهت ما در اینجا 10 مکان مناسب برای گذراندن سیزده بدر و روز طبیعت را به شما عزیزان در ایران معرفی می نمایم.

1- تهران (درکه)

بهترین مقاصد سیزده بدر-تهران-درکه-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

پیشنهاد ما به ساکنین تهران و مسافرانی که نوروز را به تهران آمده اند درکه است که یکی از قدیمی ترین و زیباترین محلات ییلاقی شمیرانات می باشد و در امتداد دره مصفایی به همین نام در مسیر رودخانه درکه واقع شده است و شما می توانید سیزده بدر را در آنجا بگذرانید و از طبیعت دل انگیز آن لذت ببرید.

2-شیراز (چشمه سلمانی)

بهترین مقاصد سیزده بدر-شیراز-چشمه سلیمانی-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

شما نیز اگر ساکن شیراز هستید می توانید با  کمی سحر خیزی به این گردشگاه که در منطقه تنگ سعدی و در حاشیه ضلع جنوبی پارک ملی بمو واقع شده است رفته و در چشمه سلمانی که آب شیرین دارد و از چشم‌ اندازهای طبیعی زیبا و هوای مطبوع لذت ببرید مس

یر دسترسی جاده آسفالته شیراز، خرامه که در فاصله 6 کیلومتری شیراز قرار دارد.

3-مشهد (طرقبه و شاندیز)

بهترین مقاصد سیزده بدر-مشهد-طرقیه شاندیز-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

شما اگر در مشهد زندگی می کنید یا تعطیلات نوروزی را به این شهر سفر کرده اید می توانید به منطقه‌ی تفریحی طرقبه و شاندیز که در غرب شهر مشهد واقع شده رفته، که یک مکان بسیار عالی برای گذراندن یک روز زیبا همراه با خانواده و لذت بردن از طبیعت است. طرقبه دارای ارتفاعات سرسبز و چشم‌انداز های زیبایی می باشد، که هر مسافری را به سوی خودش جذب می کند. طرقبه در کنار زیبایی‌های طبیعی فوق العاده خود دارای رستوران‌ها فراوانی است شما هم اگر به این منطقه رفتید شیشلیک شاندیز را حتما امتحان کنید و غرق لذت شده و از آخرین روز نوروز خاطره خوشی به خاطر بسپارید.

4-سنندج (دریاچه پشت سد قشلاق)

بهترین مقاصد سیزده بدر-سنندج-دریاچه پشت سد قشلاق-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

همه ساله اهالی سنندج برای گذراندن سیزده بدر به محل سد مخزنی قشلاق میروند که بر روی رودخانه قشلاق در ده کیلومتری شمال سنندج روی کوه‌های منطقه (ساتله و تیرگرا) احداث شده است. دریاچه پشت این سد ۱۱ کیلومتر طول دارد و وسعتی معادل ۹۳۴ هکتار را در بر می‌گیرد و با توجه به سطح دریا و حجم آب، زمینه مناسبی برای انواع ورزش‌های آبی به وجود آورده است شما می توانید در این مکان به ماهیگیری پرداخته یا به همراه خانواده به قایق سواری در این دریاچه زیبا بپردازید.

5-تبریز (ائل گلی)

بهترین مقاصد سیزده بدر-تبریز-ائل گلی-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

 

این پارک که در منطقه زیبا و با صفایی در جنوب شرق تبریز قرار دارد بهترین محل برای گذراندن سیزده بدر برای تبریزی ها است گردشگاه ائل گلی دارای استخری به عمق ۱۲ متر است که در ابتدا بزرگ ‌ترین منبع ذخیره آب جهت آبیاری باغ‌های مناطق شرقی تبریز تا دروازه تهران و تپلی‌باغ بوده است که بعدها در دوران قاجار خیابان‌هایی در اطراف استخر برای عبور و مرور مردم احداث شده است

همچنین شما می‌توانند در داخل دریاچه این پارک قایق‌ سواری کرده و در حین استفاده از مناظر طبیعی لحظات زیبایی را ثبت کنید. دوستداران طبیعت و سلامت نیز می‌توانند در تپه کنار دریاچه به ورزش و پیاده‌ روی پرداخته و از هوای پاک و سالم منطقه لذت ببرند.

6-دزفول (آبشار شِوی)

بهترین مقاصد سیزده بدر-دزفول-آبشار شوی-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir
توصیه ما به کسانی که در دزفول زندگی می کنند و یا می توانند به این منطقه بروند آبشار شوی یا تله زنگ است که در سردشت از توابع دزفول قرار گرفته است و یکی از زیباترین آبشارهای ایران می باشد آبشار فوق العاده شوی حدود ۸۵ متر ارتفاع و ۷۰ متر عرض دارد. این منطقه که دارای آب و هوایی دلنشین است برای گذراندن یک سیزده بدر عالی گزینه مناسبی می باشد.

7-اصفهان (پارک جنگلی صفه)

بهترین مقاصد سیزده بدر-اصفهان-دزفول-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

ساکنین اصفهان می توانند روز طبیعت را به منطقه کوه صفه رفته  که در جنوب‌ غربی اصفهان واقع شده رفته و به تفرج در این ناحیه پرداخته و به صدای پرندگان خوش الحان گوش فرا دهند و نسیم بهاری را لمس کنند.

8-همدان (عباس‌آباد)

بهترین مقاصد سیزده بدر-تپه عباس آباد-همدان-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

این تفرجگاه در دامنه کوه الوند قرار گرفته و از مناطق بسیار خوش آب و هوای این شهر محسوب می شود و در آن آبشار معروف عباس‌آباد، کتیبه‌های گنج‌نامه هخامنشی و دره زیبای عباس آباد که باغ وحش کوچکی نیز درآن بنا شده است موجود می باشد و داری امکانات تفریحی واقامتی عالی است پس حتما اگر عید همدان بودید به این مکان بروید.

9-یزد (پارک کوهستان)

بهترین مقاصد سیزده بدر-پارک کوهستان-یزد-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

یکی از بهترین اماکن گردشگری یزد که می توان آن را به عنوان محل گذراندن سیزده بدر انتخاب کرد پارک کوهستان است که دارای طبیعتی فوق العاده است این منطقه که با کم آبی یزد باز هم زیبا است از هوای متبوع و دل انگیز بر خوردار است اهالی یزد همه سال با خانواده و در گروه های انبوه به این منطقه رفته و به گردش می پردازند و آماده شروع فعایت در سال جدید می شوند.

10-یاسوج (تنگه دو آب و مهریان)

بهترین مقاصد سیزده بدر-تنگه دو آب و مهریان-یزد-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور - newtour.ir

تنگه دو آب و مهریان آنچنان زیبا و نشاط آور است که دیگر نیازی به تعریف و تمجید ندارد وجود چشمه‌ های فراوان آب، هوای خنک این تنگه را به مکانی بهشت گونه تبدیل ساخته است تنگه دو آب که در ۵ کیلومتری شهر یاسوج می باشد و با پوششی سبز از درختان چنار، بلوط، بنه، گردو و زالزالک احاطه شده است نخستین انتخاب یاسوجی ها برای سپری کردن سیزده بدر این مکان است.

نکته آخر که در انتهای این نوشته لازم به یادآوری است خواهشی است که از هم میهنان عزیز داریم و ان توجه به حفظ و نگهداری طبیعت می باشد تا کماکان بتوانیم از زیباهی های این مادر مهربان بهره مند شویم با آرزوی سالی سرشار از موفقیت آژانس آشا سیر.