از سرعین چی بخریم

سرعین نامی که چند سالی است در بین گردشگران شناخته شده است و مهمترین دلیل آن چشمه های آبگرم متعدد آن می باشد این شهر کوچک که دارای مردمی مهربان و مهمان نواز است در استان اردبیل قرار دارد و مردمانی آذری زبان دارد که سالانه میزبان هزاران گردشگر از تمامی نقاط  کشور می باشند که به بازدید از اماکن گردشگری و تفریحیش می پردازند.

اما تنها جنبه سفر آنها استفاده از چشمه های آبگرم و دیدن اماکن تاریخی نیست بلکه شاید بتوان بهترین لحظه سفر آنها را خرید سوغاتی و گشتن در بازارهای سرعین دانست.

سوغات سرعین- عسل - آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

سرعین سوغاتی های فراوانی دارد که مهم ترین و شناخته شده ترین آن عسل می باشد که از شهرت بسزایی برخوردار است، استان اردبیل جایگاه ویژه ای در تولید عسل در سطح کشور برخوردر است بدین سبب شهر سرعین نیز که دارای طبیعتی بکر و فوق العاده است از این قاعده جدا نیست پس به شما توصیه میکنیم در صورت سفر به سرعین حتما عسل آن را خریداری کنید.

رسته نام یکی از شکلات های محلی و قدیمی در منطقه سرعین است که در اکثر روستا های منطقه تهیه می شود که ترکیبی از شیر، شکر، گلوکز، کره طبیعی، خامه مخصوص سرشیر، مغز گردو و کاکائو است.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که خواهان تجربه طعم های جدید و متفاوت هستید حتما رسته را امتحان کنید و مطمئن باشید که طعم دل پذیرش را فراموش نخواهید کرد.

حلوا سیاه- سرعین- عسل - آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

 یکی دیگر از خوشمزه‌ترین شیرینی‌های سنتی استان اردبیل حلوای سیاه است که بسیار معروف است و تاریخچه‌ای حدود یک قرن دارد. مردم این شهر حلوا سیاه را هنگام سرما با چای نوش جان می‌کنند و اگر شما نیز مهمان اهالی استان اردبیل در زمستان باشید حتما با آن از شما پذیرایی خواهند کرد

در تهیه‌ی حلوا سیاه از شیره‌ی عسل، جوانه‌ی گندم، گردو، کره‌ی حیوانی، آرد سبوس‌دار، پودر پسته و نارگیل استفاده می‌شود این حلوا بسیار مقوی بوده و دارای خواص درمانی نیز می باشد.

آش دوغ- سرعین- عسل - آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

 معروف ترین غذای سنتی شهر سرعین و اردبیل آش دوغ است که در تمام شهر های ایران نیز طبخ  میشود اما برای اینکه طعم واقعی آن را بتوانید بچشید باید آن را در سرعین حتما تجربه کنید این غذای خوشمزه از برنج و نخود خیس خورده، دوغ و سیر تهیه می‌شود.

تخمه آفتابگردان - عسل - آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

 

تخمه و آب‌نبات هم یکی از سوغاتی های سرعین است که در همه نقاط  کشور پیدا می شود اما با توجه به سابقه تاریخی آن در اردبیل و شهرستان های آن به فروش می رسد و طرفداران زیادی دارد وشما می توانید با گشت زدن در بازار سرعین یکی از مرغوب ترین نوع تخمه آفتاب گردان را تهیه کرده و نوش جان کنید.

لبنیات محلی- آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

به خاطر شرایط طبیعی منطقه سرعین، دامپروری در بین مردم این شهر رونق فراوانی دارد. هر جا که صحبت از دام درجه یک باشد، نام محصولات لبنی نیز پیش می‌آید. اگر می‌خواهید یکی از بهترین کره و سرشیرهای محلی عمرتان را میل کنید، حتماً به سراغ فروشندگان محلی این شهر بروید. شما همچنین می‌توانید کره و سرشیر این منطقه را به عنوان سوغات سرعین خریداری کنید و برای عزیزان خود به همراه ببرید و آنها را ترغیب به سفر به سرعین کنید.

Call Now Button