چرا باید سفر کرد

آسایش -روحی - آشا سیر پارس -تورهای نوین

شاید یکی از مهمترین پرسش ها در طول زندگی هر فرد این باشد که چگونه از فشارها عصبی و مشکلات روزمره زندگی فاصله میتوان گرفت، بی گمان همه ما به دنبال پاسخگویی به این پرسش بوده ایم و مسلماً هر فردی میتواند با توجه به روحیات خود پاسخ های متعددی به این سوال بدهد اما مناسب ترین جواب به این سوال سفر است.

سفر دارای فواید فراونی است که هم بر روح و هم جسم بسیار مؤثر است زیرا:

1- سفر به شما این امکان را می دهد که کمی فشارهای روحی و جسمی را از خود دور کنید با این حال ممکن است مسافرت اضطراب و استرس هم داشته باشد، به خصوص اگر سفر شما همراه با گردش و بازدید از جاهای دیدنی باشد یا نیاز به آشنایی با زبان های مختلف داشته باشید یا مقصدتان شهری شلوغ باشد. اما استرس سفر یک استرس مثبت است و مثل اضطراب شما از کار زیاد یا زندگی روزمره نیست.

سفر خوب-آشاسیر پارس نیو تور

2- سفر به شما این امکان را می دهد که بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت های خانه،زمان بیشتری را با همسرتان و خانواده تان بگذرانید و کمی به گذشته برگردید. مطمئناً گذراندن اوقاتی خوش کنار خانواده در سفر، خیلی بهتر از دعوا کردن در مشکلات روزانه و خانوادگی است. دور شدن از محیط خانه و کار، باعث تجدید قوا و آرامش می شود و برای سلامتی روحی خانواده نیز مفید است.

3- سفر در عمیق ترین معنای خود سفر از یک سبک زندگی به سبک زندگی تازه و از این رو سفر از اندیشه ای به اندیشه ای دیگر است. همین نکته از سفر به شرط کثرت و سهل بودنش، امری جمعی می سازد که ملتی را به سبب دنیادیدگی دارای اندیشه ای وسیع تر و نزدیک تر به واقعیت می کند و ملتی را که از خود بیرون نمی آید، بسته و گاه عقب مانده و متوهم نگه می دارد. سفر در این گذر اندیشه ها انسان ها را واقع بین می کند. بیراه نیست اگر این واقعیت را که دیپلمات ها در هر کشوری نماینده نرم خویی و توافق هستند و آرمان ها را به واقعیت نزدیک می کنند، نتیجه همین سفر کردن و دنیادیدگی آنها بدانیم.

سفر آرام - آشاسیر پارس نیو تور

4- سفرگاه حتی می تواند به نوعی هشدار بدل شود، هشداری که نشان می دهد راه را اشتباه رفته ایم. گاه می تواند ما را قدردان وضع موجود کند و این خود نتیجه ای مهم در راه پیشرفت است.

5- باید به دورها و دورها رفت، گاهی گم شدن در سرزمین ها و بزرگی کره خاکی ما و همه تفاوت های آن، تنها راه نجات و آرامش است. بزرگی جهان اغلب در تصور ما نمی گنجد و سفر این بزرگی را به ما عطا می کند که حاصلش آرامش و شادی است. سفر (به هر کجا که باشد) دنیای یکنواخت را ارزش زیستن می بخشد و برای همین هم بودلر، شاعر و نویسنده فرانسوی عاشق سفر و ابزارهای آن از بنادر و بارانداز تا قطار و کشتی و هتل بود و با تمنا می سرود که: ارابه، مرا با خود ببر! کشتی مرا از این مکان بربا! مرا به دورها و دورها ببر. اینجا گل زمین از اشک است.

سفر- آشاسیر پارس نیو تور

نتیجه گیری

درمجموع میتوان گفت:

سفر انواع مختلفی دارد، اما شاید نتیجه‌اش یک چیز است؛ انسانی کاملتر… بله انسانی کاملتر از آن رو که سفر پختگی و عاقلی و تازگی می‌آورد. برخی سفر می‌کنند برای دیدن تفاوت؛ شهرنشین به دامان طبیعتی بکر می‌رود. برای رفتن به یک زندگی سراپا دگرگون که شاید خودش بیشتر از چند روز تحملش را نداشته باشد؛ این نوع سفرهای چالشی برای یک خودشناسی و دیگرشناسی هیجان‌ انگیزند.

کلام آخر

ایام نوروز یکی از بهترین فرصت ها است برای رفتن به سفر … امیدوارم سفرهای خوب و پرباری در پیش داشته باشید.

Call Now Button