// گشتی در تایلند | آشا سیر پارس _ تور های نوین _ مجری 30 استان ایران

گشتی در تایلند

سرزمین تایلند که در ناحیه شرق آسیا قرار دارد کشوری با آداب و رسوم زیبا و مردمی مهمان نواز است مرکز سیاسی و پایتخت کشور بانکوک است که با جمعیت بیش از 8 میلیون پر جمعیت ترین شهر تایلند محسوب میشود بر اساس آمار ها بیش از 32 میلیون نفر گردشگر در سال 2016 از این کشور بازدید کرده اند.

از آنجایی که هر ساله تعداد فراوانی مسافر از کشور ما به تایلند سفر می نمایند لازم دیدیم به معرفی مختصری از این کشور که معروف به کشور هزار معبد است نماییم.

تایلند-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

دین اکثریت مردم تایلند بودائی است، عمده ترین درآمد کشور پادشاهی تایلند صنعت توریسم میباشد که در آمد سرشاری را نصیب این کشور میکند.

بیشترین مسافرانی که به کشور تایلند سفر میکنند از شهرهای بانکوک، پوکت، ساموئی، پاتایا دیدن میکنند که دارای جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی فراوانی هستند.

بانکوک

بانکوک -تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

شهر بانکوک به معنای واقعی قلب تایلند و مرکز فعالیت های بازرگانی، اقتصادی، این کشور آسیایی است.
این شهر از لحاظ شهرسازی و زیرساخت های شهری بهترین شهر تایلند است افزون بر این، وجود مراکز تجاری، پاساژ ها، رستوران های مدرن و خیابان ها وسیع همچنین ارتباطات پیشرفته در کنار معماری های سنتی و فرهنگی غنی و پرقدمت آن، چشم هر بیننده ای را به خود مشغول می سازد.

روزانه تعداد زیادی پرواز به مقصد بانکوک از فرودگاه امام خمینی انجام میشود که سفر به بانکوک را با سهولت و امنیت امکان پذیر میکند.

جاذبه های بانکوک دارای تنوع فراوانی است که در زیر به معرفی چند نمونه مهمتر آن میپردازیم.

بازار چاتوچاک -تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

بازار چاتوچاک

بازار سنتی که در بانکوک بر پا میشود و هر آخر هفته‌ جمعیت انبوهی از این بازار مشهور که حدود ۱۵۰۰۰ غرفه دارد و روزانه حدود ۲۰۰ هزار را به خود میخواند. چاتوچاک یکی از مشهور ترین بازارهای خیابانی جهان است و یکی از پربازدید‌ترین جاذبه‌های توریستی بانکوک و حتی کشور تایلند محسوب میشود.

بازار شناور -تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

بازار شناور

این بازار سنتی که تماشا و گشت در آن بسیار جالب و خاطره انگیز است مشهور‌ترین بازار شناور نزدیک به بانکوک است. با این که بازار از توریست‌ها پرشده، اما جو آنجا بسیار عالی است.

وات آرون -تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

وات آرون

این معبد که به معنی (معبد سپیده دم) است یکی از معابد بودایی واقع در کرانه رود چائو فرایا است که روزانه تعداد زیادی از پیروان و توریست ها را به سمت خود میکشد این معبد به عنوان یکی از زیباترین و منحصربه ‌فردترین معبد در بانکوک شناخته می‌شود.

خانه جیم تامسون -تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

خانه جیم تامسون

این ساختمان که بوسیله یک تاجر آمریکایی ساخته شد دارای سبک معماری شرقی زیبایی است امروزه خانه جیم تامسون به عنوان یک موزه منحصر به فرد شناخته می‌شود و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تایلند است.

وات فو -تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

وات فو

معبد دیگری که در بانکوک با معماری ویژه ای دیده میشود و به بودای خوابیده معروف است. این معبد به دلیل مجسمه غول‌پیکر بودای خوابیده‌ای که ۴۶ متر طول دارد‌ به این نام مشهور شده است.

رود چائو فرایا-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

رود چائو فرایا

رود چائو فرایا از داخل بانکوک می‌گذرد و در نهایت به خلیج تایلند می‌ریزد. این رود مهم‌ترین عنصر طبیعی شهر بانکوک است که بسیار دل انگیز است شما میتوانید همه روزه توریست های بسیاری را ببینید که با قایق در طول این رودخانه مشغول گردش هستند.

پوکت-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

پوکت

پوکت نام جزیره ای بی نظیر در جنوب تایلند است که طی سال های اخیر به دلیل امکانات مناسب و مناظر طبیعی بی مانند خود از طرف گردشگران با اقبال فراوانی مواجه شده است جزیره پوکت یکی از زیباترین جزایر گرمسیری در جهان و یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی تایلند است.

جزیره‌ فی‌فی-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

جزیره‌ فی‌فی

این جزیره زیباترین جزیره استان پوکت است که یکی از اصلی‌ ترین جاذبه‌های گردشگری کشور تایلند می باشد از ویژگی های منحصر به فرد این جزیره میتوان به سواحل مرجانی مناسب غواصی، غارهای مرموز و هیجان‌انگیز و طبیعت بی‌نظیر، گردش با قایق پارویی و صخره‌ نوردی اشاره کرد.

باغ‌وحش پوکت-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

باغ‌وحش پوکت

در فاصله نه چندان دور از معبد چالونگ، باغ ‌وحش پوکت دیده میشود که با وجود حیوانات مختلف و بازیگوش، جایی هیجان انگیز برای بچه‌ها و خانواده است.

ساحل کارن-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

ساحل کارن

این ساحل یکی از زیباترین و معروف‌ترین جاذبه‌های جزیره‌ پوکت در تایلند محسوب میشود. ساحل کارُن، که بزرگترین ساحل غربی پوکت است طولی معادل چهار کیلومتر دارد و نکته جالب آن این است که اغلب اوقات خلوت است زیبایی این ساحل برمی‌گردد به کنار هم قرار گرفتن آب‌های بسیار شفاف کریستالی و شن‌های سفیدش. همچنین بازی‌های آبی مثل شنا، غواصی و اسکی روی آب در این منطقه انجام می‌شود.

خلیج فانگ‌نا-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

خلیج فانگ‌نا

یکی از جاذبه‌های این خلیج که بین جزایر پوکت واقع شده، بیشتر به دلیل صخره‌ های بسیار زیبای آهکی‌ اش میباشد که از آب‌ های سبز رنگ و شفاف آن بیرون آمده‌اند، شهرت دارد جاذبه های این خلیج بسیار متنوع میباشد وجود غارها، تالاب‌ها و سواحل بکر کوچک با زمین سرسخت و آسمان آبی از جمله این زیبایی ها هستند.

معبد وات‌ چالونگ-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

معبد وات‌چالونگ

اصلی ترین معبد بودایی شهر پوکت که به دو راهب مقدس تقدیم شده است توریست ها باید در این معبد با لباس پوشیده و مناسب وارد شده و کفش‌ها را هنگام ورود درآورد همچنین جالب است بدانید یکی از بزرگترین معابد در کل کشور تایلند همین معبد است که دارای 36 مجسمه بودا کوچک است.

آکواریوم پوکت-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

آکواریوم پوکت

شایان ذکر است اولین آکواریم در سطح تایلند این آکواریوم می باشد که از مجموعه‌ای کم‌ نظیر از ماهی‌ های استوایی، لاک پشت‌ها، مرجان‌ها و گونه‌های دیگری از جانوران دریایی را در دل خود جای داده است.

پاتایا-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

پاتایا

این شهر که ازعمده ترین شهرهای گردشگری تایلند است دارای آب و هوای گرمسیری و مرطوب است و در طول سال، به سه فصل تقسیم میشود. ماه نوامبر تا فوریه (آبان تا اسفند) هوا گرم و خشک، ماه مارس تا می (اسفند تا خرداد) خیلی گرم و مرطوب و ژوئن تا اکتبر (خرداد تا آبان) خیلی گرم و بارانی است.

پاتایا یکی از مقاصد اصلی گردشگران تایلند است و هر سالانه حدود بیش از پنج میلیون گردشگر را جذب می کند. تفریحاتی همچون شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی در سواحل پاتایا امکان پذیر است.

در زیر به برخی از جاذبه های گردشگری این شهر چالش بر انگیز اشاره می کنیم.

پارک سنگی و مزرعه‌ تمساح‌ها تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

پارک سنگی و مزرعه‌ تمساح‌ ها

باید گفت اینجا فقط یک باغ وحش بزرگ نیست که حیوانات درنده و وحشی داشته باشد بلکه فعالیت های متعدد و کم نظیری را به علاقه مندان ارایه می کند که بسیار هیجان انگیز و مخاطره آمیز است و یکی از بهترین مناطق تایلند برای دوست داران محیط زیست و طبیعت است. در این مکان می توانید با انواع و اقسام گیاهان، جانوران، سنگ ها و به طور کلی محیط زیست تعامل کرده و ساعاتی شاد را سپری کنید.

جزیره‌ مرجانی-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

جزیره‌ مرجانی

جزیره مرجانی یکی از زیبا ترین اماکن گردشگری پاتایا است که محیط خیلی آروم با آب هایی پر از مرجان های زیبا دارد. گردشگرها با خرج کردم کمی پول میتوانند با قایق های که کف شیشه ای دارند به تماشای این مرجان ها بروند و علاوه بر آن نواحی غواصی و اسکی روی آب و موج سواری را تجربه کرده و از آن لذت ببرند.

باغ نونگ نوچ-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

باغ نونگ نوچ

این باغ از متنوع ترین باغ های دنیا است که بیشتر شبیه پارک نمایشگاهی است که نمایش‌های فرهنگی، هنری روزانه، رستوران و کافه و باغ‌های زیبایی در سبک‌های متنوع دارد همچنین گونه‌های گیاهی مثل باغ ارکیده، باغ‌ نخل‌های استوایی، بُنسای و حتی باغ کاکتوس‌های مکزیکی، همه و همه جزء دیدنی‌های نونگ نوچ و جاذبه‌های پاتایا هستند که برای هر ملیتی نکته آشنایی دارد.

مینی سیام-تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

مینی سیام

شما میتوانید در سیام کوچک مشهور ترین جاذبه های پاتایا، تایلند و حتی دنیا را طی چند ساعت یکجا بگردید و از تماشای آن لذت ببرید تعدادی از این ماکت های کوچک و زیبا عبارتند از معبدهای پرآوازه‌ی بانکوک مثل بودای زمردین گرفته تا قلعه‌ها و قصرها و پاگوداهای باشکوهش و از طاق پیروزی پاریس و برج ایفل تا کلوسئوم رم و اپرای سیدنی، همه یک جا جمع شده‌اند و شما را به دیدن خود دعوت می نماییم.

موزه آنک کوسالا سالا -تورهای نوین-آشا سیر پارس-نیو تور-newtour.ir

موزه آنک کوسالا سالا

در این مجموعه حدود ۳۰۰ اثر هنری چینی نگهداری می‌شود که بیشترشان مجسمه‌های برنزی و برنجی خدایان بودایی، کنفوسیوسی و تائویی هستند. اما هیجان‌ انگیزترین قسمت موزه طبقه‌ی دوم است که شما را به دنیای قصه‌ها و فیلم‌های رزمی چینی می‌برد، تندیس‌های بزرگی از کاهنان معبد شائولین در حالت های گوناگون در این طبقه نمایش داده شده است.