بی شک یکی از زیبا ترین و پر طرفدار ترین مناطق ایران برای سفر در تعطیلات نوروز 97 استان مازندران و شهر زیبای نمک آبرود میباشد از این رو ما برای شما برنامه ویژه ای در نظر داریم

موقعیت جغرافیایی

با گذر از پیچ و خم های جاده جالوس در 12 کیلومتری چالوس به شهر زیبای نمک آبرود میرسیم، شهر نمک آبرود در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد.

شرایط آب  و هوایی نمک آبرود

 به طور کلی استان مازندران در شمال ایران دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است، که معروف به آب و هوای معتدل خزری میباشد. با توجه به قرار گرفتن نمک آبرود در استان مازندران آب و هوای  شهر نمک آبرود نیز  به همان گونه میباشد.

جاذبه های گردشگری نمک آبرود

در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود، مرتفعترین تله کابین کشور، قراردارد. تله کابین نمک آبرود بازدیدکنندگان را در مدت 12 دقیقه در ارتفاع 970 متری به قله کوهستان مدوبن با اشراف بر منظره زیبای پانورامای جنگل و دریای خزر می رساند.

دریاچه مصنوعی با قایق پدالو، زمین تنیس، پیست دوچرخه سواری خانمها و آقایان، زمین اسکیت، پاور هنگ گلایدر و اسکای واکر، شهر بازی نمک آبرود، پرواز با هواپیمای دو نفره، مراکز خرید، رستورانها، غرفه های بوتیک لباس و صنایع دستی، فرش، لباسهای چرم، عکاسی، آرایشگاه، سرانجام مرکز تفریحی ساحل دریا را می توان از میان دیگر امکاناتی نام برد که شما می توانید در آن جوی دوستان ، لذت بخش و شاد داشته باشید.

پوشش گیاهی

جنگلهای نمک آبرود انواع درختان جنگلی یافت می شود که مهمترین آنها عبارتند از:
بلند مازو و ممرز (در ارتفاعات میان بند) – آزاد (در ارتفاعات متوسط) – انجیلی (در ارتفاعات خیلی کم) – توسکا (در دره های مرطوب و کناره های جویبارها – شمشاد که درختان آن همیشه سبزند (در میان بند) – افرا، نمرا، نارون (ملج یا اوجا) – زبان گنجشک (ون) – شاه بلوط و راش… جنگلهای راش دارای اهمیت اقتصادی ویژه ای هستند.

برای اطلاعات بیشتر تور نمک آبرود کلیک کنید.

Call Now Button