// از دبی بیشتر بدانید | آشا سیر پارس _ تور های نوین _ مجری 30 استان ایران

پیشگفتار

دبی-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

امارات متحده عربی، کشوری است که درکناره خلیج فارس و تنگه هرمز قرار دارد، این کشور دارای 7 ایالت یا بخش شیخ نشین می باشد.

شیخ نشین ابوظبی به عنوان پایتخت امارات شناخته  می شود، اما یکی از زیبا ترین و جذاب ترین شهر های خاورمیانه یا حتی دنیا به نام دبی در این کشور قرار دارد، که سالانه توریست ها و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

واحد پول این کشور (درهم) و جمعیت آن بر طبق آمار حدود 8.5 میلیون نفر است، دین رسمی این کشور اسلام بوده، اما به دلیل وجود مسیحیان بسیار، تعداد زیادی کلیسا نیز در این کشور وجود دارد، زبان عربی در این کشور رواج دارد و به دلیل وجود خارجی ها و غیر بومی های بسیار زیاد در این کشور زبان های دیگری از جمله انگلیسی و فارسی و… نیز مورد استفاده می باشد.

درمورد دبی

دبی-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

در مورد این شهر که دومین شهر بزرگ و مشهور ترین شهرامارات نیز هست، در شمال این کشور قرار دارد و دارای آب و هوای بسیار گرم و خشک است، به طوری که میانگین دمای آن در برخی روزهای تابستان به 45 درجه نیز می رسد.

اما باید دانست که دبی سالانه میزبان بسیاری از رویدادهای بزرگ ورزشی از قبیل مسابقات تنیس آزاد و یا مسابقات اتوموبیل رانی فرمول یک است که جذابیت بسیاری را در بر دارد، و باعث جذب توریست های بسیاری از سراسر جهان می شود.

دبی به دلایل گوناگون از دیگر امارت‌های امارات متحده عربى متمایز می باشد مواردی چون درآمد نفتی که به تنهایی 6% از تولید ناخالص امارات را تشکیل می دهد همچنین در دبی، تاسیسات و پیشرفت های زیاد در صنایع دیده می شود و فعالیت های مختلف اقتصادی و ورزشی در آن انجام می شود که باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه ها و پروژه ها جلب کند و برگزاری سالانه همایش ها و نمایشگاه های بین اللملی گواه این مدعاست.

حمل و نقل

دبی به دلیل معروفیت و جذابیتی که در چند سال اخیر به دست آورده برای سهولت مسافران خارجی که به آن مسافرت می کنند دارای فرودگاه بین المللی بزرگی شده است که از اکثر پایتخت های جهان پرواز مستقیم دارد، برای تردد، داخل شهری نیز امکانات ویژه ای ازقبیل متر، و مونوریل، بزرگراه های پیشرفته و مجهز نیز تعبیه شده است. این شهر همچنین از طریق مسیر های دریایی و دو بندر بسیار پیشرفته قابلیت ارتباط با سایر شهرهای جهان را دارد.

شهر آسمان خراش ها

دبی-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

جالب است بدانید که تعدد بسیار ساختمان های بلند دبی باعث شده که به این شهر لقب شهر آسمان خراش ها را بدهند به طوری که بلندترین ساختمان جهان به ارتفاع 828 متر در این شهر واقع شده است.

عوارض طبیعی

دبی-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

دبی به دلیل ریزش کم باران در ایام سال به طور کلی دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد اما این نباید باعث شود که شما رود خانه خور را که این شهر را به دو بخش دیره و بر دوبی تقسیم کرده است فراموش کنید.

محله های دبی

دیره محله سنتی و بازار قدیمی و کارگری است که به وسیله 4 پل و یک تونل زیر گذر به بخش مدرن و مجلل بر دوبی متصل می شود، خیابان شیخ زاید با ساختمان‌های مجلل و بلند، پایین شهر جدید دبی شده‌ است و بزرگ ترین برج دنیا را در خود جای داده‌ است.

محله پر تجمل دوبی ساحل کناری جمیرا است که انواع ویلاهای چندین میلون دلاری را در خود جای داده است. وجود جزایر مصنوعی پالم ومجمع الجزایر عالم از دیگر جاذبه های این منطقه است، همچنین سه جزیره نخل جمیرا و نخل دیره و نخل جبل علی که دارای شهرت جهانی می باشند زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده اند.

شهرسازی و ساختمان های دبی

دبی-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

با رشد روز افزون فروش نفت و افزایش درآمد در امارات و به ویژه دبی ساخت و ساز در امارات و دبی خیلی سریعتر از کشورهای غربی پیش می رود و علتش اینست که نیروی کار ارزانی از آسیا در اختیار گرفته می شود، یکی از مهمترین علل و جود سازه های زیبا در دبی به کار گیری متخصصین بین المللی و صرف هزینه های فراوان برای معرفی هر چه بیشتر دبی و امارات می باشد.

سوغات دبی

از دیر باز اعراب بادیه نشین به مهمان نوازی و سخاوت حسن شهرت داشته اند و با گذر زمان و رو به پیشرفت رفتن آنها و شهر نشینی نیز این اخلاق ستوده را از دست نداده اند و بدین سبب اکثر کسانی که به مناطقی که محل سکونت اعراب است سفر کرده اند سعی می کنند با خرید محصولات سنتی و سوغاتی ها خاطرات خوشی را از سفر خود ثبت کنند با توجه به مطالب فوق ما به معرفی چند نمونه از سوغاتی های کشور امارات و شهر دبی می پردازیم.

از جمله سوغات دبی که میتوان از آن نام برد لباس و پارچه های گوناگون است که برند های مشهور جهانی آنها را تولید میکنند و از جملاتی چون (I love dubai) در طراحی آن استفاده میکنند.

دبی-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

خرما از محصولات پر طرف دار بین اعراب می باشد که متقاضیان خرید فراوانی دارد از دیگر سوغاتی های این شهر که می توان از آن نام برد شکلات شتری است که یکی از حیوانات مورد علاقه اعراب است.

اما جالب است بدانید فرش ایرانی نیز متاسفانه به عنوان یکی دیگر از سوغاتی های امارات و دبی به مسافرین عرضه می شود.

یکی دیگر از سوغاتی های دبی ماکت ها و نماد های برج خلیفه است که گردشگران گوناگون را به طرف خود جذب می کند و به عنوان نماد دبی شناخته می شود.

سوغاتی خاص این امیر نشین که از گیاهی به نام آگار تولید می شود و به عنوان بوخور نیز شناخته می شود و استفاده درمانی دارد از دیگر محصولات دبی است.

قلیان-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

شال و عطر های خوش رایحه عربی نیز جزو سوغاتی های امارات است اما نباید ویژه ترین سوغات را که در بین اعراب دارای سابقه طولانی است فراموش کرد و آن چیزی نیست جزء قلیان که در انواع گوناگون تولید می شود، همچنین بازار طلای دبی نیز جایگاه خاص خود را در بین گردشکران دارد.

دبی-از دبی بیشتر بدانید -آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

ادویه های خوش عطر عربی نیز آخرین سوغاتی دبی می باشد که برای گرشگران جزابیت فراوانی دارد.