تور تهران

تور تهران


برای خرید تور تهرانگردی کلیک کنید

سفر در یک نگاه :

کجا می رویم :

هزینه های سفر:

خدمات:

تجهیزات سفر

شرایط و قوانین :

نقشه و اطلاعات جغرافیایی:

جمعیّت شهر تهران طبق سرشماری سال (۱۳۹۵) بالغ بر ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ نفر و مساحت ۷۳۰ کیلومتر مربّع است؛ بیست و پنجمین شهر پرجمعیت و بیست و هفتمین شهر بزرگ جهان به شمار می‌آید.

در جنوب دامنهٔ رشته‌کوه البرز در ۱۱۲ کیلومتری جنوب دریای خزر واقع شده‌است. این شهر دارای ۳۷۴ محله، یک شبکهٔ متراکم بزرگراهی و ۷ خط فعال مترو و ۴ خط در حال ساخت مترو است که در بهار سال ۱۳۹۰، ۱۲۹ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده‌اند

بیشتر بدانید:

در پایتخت ایران جاذبه های گردشگری اصلی وجود دارند که به گردشگر پیشنهاد می شوند :

موزه ملی ایران

برای عاشقان هنر و تاریخ پیشنهادات بسیاری در موزه های تهران وجود دارد . اما جایی که حتما باید در این پایتخت تماشا کنید موزه ملی است که این موزه بازدیدکنندگانش را به اعماق تاریخ سرزمین پارس می برد از اشیایی متعلق به عصر باستان و پیش از اسلام .

ویژگی های این موزه آثاری بجای مانده از عهد پارینه سنگی ، نوسنگی ، و عصر برنز است که در معرض نمایش قرار دارد . ساختمان دوم این مجموعه متعلق به اشیای دوره اسلامی است . ساختمان اصلی این موزه توسط معمار فرانسوی آندره گدار طراحی شده است و در قلب تهران قرار گرفته .

بازار بزرگ تهران

فرش و قالیچه های معروف ایرانی در هر شکل ، سایز و رنگی را می توانید در بازار بزرگ تهران پیدا کنید . این بازار تاریخی موقعیت بسیار خوبی برای عکاسی عکاسان است . به همان خوبی فرش هایشان ، صنعتگران نیز به فروش سرامیک ، ظروف لعابی ، قلاب دوزی و سفالگری همه در بازار تهران مشغول هستند . ایران قطب بیش از 9 میلیون صنعتگر است

برج آزادی

ساخت برج آزادی به سال 1971 (1349) باز می گردد ، برج به صورت دو پا به بالا منتهی می شود و شکل بسیار زیبایی را بوجود آورده است . در درون بزرگترین میدان شهر این برج سفید با سنگ های مرمر که از استان اصفهان تهیه شده اند یک هیجانی است برای گردشگران . این بنای یادبود هم اکنون به موزه تغییر کاربری داده است .

کاخ گلستان

این بنا که به معنای کاخ گلها است که در یونسکو ثبت جهانی شده است . موقعیت آن در مرکز تاریخی پایتخت قرار گرفته است این کاخ مجلل یکی از مکان های اقامت دربار و پادشاهان سلسله قاجار بوده است ، خاندانی که از اواخر قرن 18 تا اوایل قرن 20 بر ایران حکومت می کردند و همچنین تهران را به پایتختی برگزیدند . این کاخ باشکوه شاهکاری است خیره کننده که شامل هنر و معماری ایرانی است . در مجموع کاخ گلستان شامل 8 بنای مختلف است که در یک باغ قرار گرفته اند . به نظر یونسکو ادغام موفق هنر اروپایی با هنر ایرانی در این بنا بسیار چشم گیر بوده است .

برج میلاد

عنوان بلندترین برج ایران ، این یکی از ویژگی های این آسمان خراش است . ارتفاع آن به 435 متری می رسد و همچنین یکی از برج های بلند مخابراتی در جهان است . ساخت این برج به 11 سال پیش می رسد و در سال 2008 درب هایش به روی بازدیدکنندگان باز شد . در بالای برج رستورانی با چشم انداز وسیع وجود دارد ، که در نوع خود بلندترین رستوران جهان است

خیابان ولیعصر

مردان و زنان همگی در طول این خیابان برای مغازه ها و رستورانهایش قدم می زنند. طول آن 18 کیلومتر است، خیابانی اصلی و شاهراه اساسی که شهر را به شرقی ترین و غربی ترین بخش ها تقسیم می کند . همچنین جایی محبوب است برای گذران اوقات فراغت ، پارک های متعددی در این خیابان وجود دارد ، شامل پارک ملت؛ بزرگترین پارک در خاورمیانه . خیابان ولیعصر مکان بزرگی است برای درک تهران مدرن.

خزانه جواهرات ملی

علاقه مندان موزه جواهرات را بعنوان محلی می شناسند که تاریخ گنجینه جواهرات آن به قرن 14 می رسد . موزه در داخل بانک مرکزی ایران قرار گرفته است . اشیای برجسته این موزه شامل تاج مجلل از قرن 19 و گوی جواهرات 40 کیلوگرمی که با بیش از 50 هزار سنگ گرانبها تزیین شده اند . اما ستاره همه اینها الماس 182 قیراطی دریای نور است ، بزرگترین الماس جهان همراه با الماس کوه نور که اکنون آنرا در برج لندن می توانید تماشا کنید.

تورهای مشابه :

Call Now Button