تور بندرعباس

تور بندرعباس


برای خرید تور بندرعباس کلیک کنید

سفر در یک نگاه :

کجا می رویم :

هزینه های سفر:

خدمات:

تجهیزات سفر

شرایط و قوانین :

نقشه و اطلاعات جغرافیایی:

بندرعباس نام شهری دراستان هرمزگان می باشد و در جنوب ایران قرار گرفته است و از بنادر نزدیک جزیره قشم محسوب میشود آب و هوای بندرعباس گرم و دارای رطوبت نسبتا زیاد می باشد. فاصله تقریبی تهران تا بندرعباس 1285 کیلومتر که برابر با زمان 13 ساعت و 51 دقیقه میباشد.

بیشتر بدانید:

پیشینه بندرعباس

تا پیش از سده چهارم هجري در حومه بندرعباس امروزی بندر و روستاي کوچکي موجود بوده به نام سورو که در سال 1514 پرتغالي‌ها اين منطقه کوچک را براي پياده شدن و بارگيري اجناس از خشکي انتخاب کردند. به دليل خرچنگ زيادی که در سواحل اين بندر وجود داشت نام آن را بندر (کاماراو) يا (گامارائو) يعني بندر خرچنگ گذاشتند.

 نام بعدي يعني (گامبرون) به احتمال زياد از لغت پرتغالي گامارائو گرفته شده ‌است. بندرعباس يکي از بنادر مهم تجاری ايران در جاده ابريشم بوده‌ است بطوري که کاروانهاي تجار دراين شهر به انجام مراحل گمرکي مي‌پرداختند و از اين مسير براي فرستادن کالاهاي خود به اروپا و آفريقا و آمريکا اقدام مي‌کردند.

نام بندرعباس

در سال 1622 ميلادي شاه عباس توانست با توانمندي سردار ايراني امام قلي خان دست پرتغالي‌ها را ازاين بندر کوتاه کند. به افتخار اين پيروزي بندر گمبرون به بندر عباس تغيير نام داد. در تقسيمات فعلي کشوري شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان و يکي از مهم‌ترين مراکز استراتژيکي و تجاري ايران در پیرامون خليج فارس و درياي عمان مي‌باشد.

جمعيت

بندرعباس بزرگ‌ترين شهر و مرکز استان هرمزگان است جمعيت اين شهر طبق سرشماري سال 1385 مرکز آمار کشور برابر با 367,508 نفر بوده‌است.

آثار تاريخی

بندر عباس دارای طیف گوناگونی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و دست ساز می باشد که برای نمونه به تعداد از آنها اشاره میکنیم.
عمارت کلاه فرنگی

اين سازه توسط هلندي‌ها در سال 1110 هجري قمري ایجاد شده و دارای قلعه‌اي با 16 برج و 3 دروازه بوده که به عنوان اداره گمرک مورد استفاده قرار میگرفته است.
حمام و مسجد گله‌ داری

اين حمام از پنج گنبد بزرگ و کوچک شکل گرفته است که به حمام شاه عباس نيز معروف است، مسجد گله ‌داری تاريخ ساخت آن مربوط به 1296 هجري قمري مي‌باشد که معاصر حمام گله داری بوده است.

مسجد ناصري

این مسجد در سال 1304 هجري قمري ساخته شده‌ است و در سال 1386 نیز به دلیل فرسودگی دیواره های آن مورد بازسازي واقع شد.
مسجد صحراباغي

اين مسجد در سال 1310 هجري قمري بنا شده‌است.
مجموعه برکه‌هاي باران

 اين برکه‌ها که تاريخ بناي آن‌ها به دوره صفويه باز مي‌گردد و بسیار جالب بنا شده است دربلوارپاسداران و کوي 22 بهمن واقع است.

جاذبه‌هاي طبيعي گردشگري

بندرعباس به دلیل شرایط اقلیمی ویژه دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است که این شهر را از دیگر مناطق کشور متمایز میکند در زیر به عنوان نمونه تعدادی ازآنها را نام میبریم و شما دوست داران طبیعت را به مشاهده آنها دعوت میکنیم.
کوه گنو، چشمه آبگرم گنو، چشمه آبگرم خورگو، چشمه آبگرم سرخاء، چشمه آبگرم کشکوئيه، چشمه آبگرم نيان، چشمه آبگرم چستانه، کوه ذرتو، تپه چاه لرد، قادهار، جنگل کوه شب، سيخوران، بنوزاکين، چشمه آبگرم باري، غار سرخاء، آبشار سرخاء، غار چلو.

تورهای مشابه :

Call Now Button