// تور سرعین | آشا سیر پارس _ تور های نوین _ مجری 30 استان ایران

تور سرعین

تور سرعین


برای خرید تور سرعین کلیک کنید

سفر در یک نگاه :

کجا می رویم :

هزینه های سفر:

خدمات:

تجهیزات سفر

شرایط و قوانین :

نقشه و اطلاعات جغرافیایی:

سرعین در ۳۰ کیلومتری غرب استان اردبیل قرار گرفته است، که در دامنه شمال شرق کوه سبلان می باشد. سرعین به زبانی ترکی (سریین) به معنای محل خنک می‌ باشد.

سرعین در فرهنگ لغات عربی به معنی سرچشمه می‌ باشد. در گذشته این منطقه به نام‌ های ساری قیه، سارقین، سرائین، سرقین بوده است.

بیشتر بدانید:

آبگرم سرعین

شهر سرعین به علت چشمه‌ های آبگرم فراوان مشهور می باشد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل محسوب می شود. همه ساله در فصل تابستان پذیرای ایرانگردان و جهانگردان بسیاری می باشد.

وجود آثار و معماری های صخره ای و آثار باستانی و حومه حاکی از اهمیت این منطقه در طول ادوار گذشته است. اما شهرت کنونی آبگرم سرعین به سبب وجود بیش از ۱۲ آبگرم معدنی و اماکن اقامتی متعدد می باشد.

مسجد شیخ صفی الدین اردبیلی

شیخ صفی الدین اردبیلی جد سلاطین صفویه است که مربوط به دوره  ایلخانی و صفوی است. آرامگاه شیخ صفی الدین در سال ۷۳۵ هجری قمری به نام او بنا شده است.

در این بقعه نفیس ترین آثار طلا کاری، نقره کاری، کاشی کاری، گچ بری، خطاطی، نقاشی و … دیده می شود که این بنا در اردبیل می باشد. مسجد شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از میراث های ثبت شده جهانی ایران در میراث جهانی یونسکو است.

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل در ۲ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به طرف خلخال واقع شده است این دریاچه در ارتفاع ۱۳۶۵ متری از سطح دریا قرار دارد.

علت نامگذاری دریاچه شورابیل این بوده که قبلاً آب این دریاچه بسیار شور بوده و افرادی که از بیماری‌های پوستی و رماتیسم رنج می‌کشیدند برای درمان بیماری خود از گِل این دریاچه استفاده می‌کردند.‬‬‬‬‬ قدمت دریاچه شورابیل نسبت به دریاچه ارومیه قدیمی تر می باشد.

گردنه حیران

یکی دیگر از زیبایی هایی که شهر سرعین دارد، گردنه حیران با چشم انداز بی نظیر آن خواهد بود. این منظره زیبا بر سر راه آستارا – اردبیل قرار دارد.

تورهای مشابه :