تور اصفهان


برای خرید تور اصفهان کلیک کنید

سفر در یک نگاه :

کجا می رویم :

هزینه های سفر:

خدمات:

تجهیزات سفر

شرایط و قوانین :

نقشه و اطلاعات جغرافیایی:

شهر اصفهان در استان اصفهان درمرکز ایران قرار دارد اصفهان دارای آب و هوای گرم و خشک در بیشتر مناطق می باشد. فاصله تقریبی تهران تا اصفهان 457 کیلومتر که برابر با زمان 4 ساعت و 56 دقیقه میباشد.

بیشتر بدانید:

آثار تاريخي و جاذبه هاي توريستي اصفهان

کاخ چهلستون اصفهان

عمارت چهلستون در اوايل سده11 هـ .ق در دوران حکومت صفویه ساخته شده است. هنرمندان نامدار دوران صفويان همچون، رضا عباسي در ساخت این بنا نقش آفرینی کرده اند، اما به دلایل مختلف و در دوران های بعدی دچار آسیب ها و مصائب فراوانی شده است.

ميدان نقش جهان (ميدان امام) اصفهان

این سازه زيباترين ميدان اصفهان است كه عمارت عالي قاپو، مسجد امام ، مسجد شيخ لطف اله و سر درب بازار قيصريه، از آثار تاریخی اطراف این میدان است. ميدان نقش جهان که با نام میدان امام نیز شناخته می شود امروزه يكي از مراكز خريد صنايع دستي و همچنين محل برگزاري بسياري از مراسم ملي و مذهبي است. 

بازار و سر در قيـصـريه اصفهان

سردرب قيصريه در ميدان امام (نقش جهان) ساخته شده است. اين سردرب، يكي از زيباترين نقاشي هاي مربوط به دوران صفويه را نشان مي دهد. از اين سردرب، وارد يكي از زيباترين بازارهاي جهان مي شويم. اين بازار در دوران صفويه مركز فروش كالاهاي لوکس و نایاب بوده است. باید گفت که بازار اصفهان يكي از بزرگترين و قدیمی ترین بازارهاي ايران است.

عمارت عالي قاپو اصفهان

اين كاخ یا عمارت عالی قاپو در سده يازدهم هجري در شش طبقه احداث شده است، هر طبقه تزئينات هنري خاصي را دارا مي باشد. از ویژگی های منحصر به فرد این بنا این میباشد که از هر طرف که به آن نظاره کنید تعداد طبقات آن با دیگر جهات عمارت عالی قاپو تفاوت دارد همچنین از دیگر ویژگی های این عمارت گچ بری های زیبای آن است که زیر نظر رضا عباسی از هنرمندان کم نظیر دوران صفویه ایجاد شده است.

مسجد امام  اصفهان

يكي از زيباترين مساجد جهان اسلام  كه به دستور شاه عباس اول (کبیر) توسط استاد علي اكبر اصفهاني احداث گرديده است، كتيبه هاي مسجد، توسط خطاطان و خوشنويسان شاخص دوران صفويه

مانند: عليرضا عباسي، عبدالباقي تبريزي، محمدصالح اصفهاني و محمدرضا امامي مزين شده است.

مسجد شيخ لطف الله اصفهان

در ضلع شرقي ميدان امام (نقش جهان) مسجدي قراردارد كه در زمان شاه عباس اول صفوي، هنگام احداث ميدان و همراه با بناهاي اطراف آن به منظور محل عبادت و حوزه تدريس مرحوم شيخ لطف الله، كه از علما و روحانيون بزرگ آن دوران بود، ساخته شده است. ساختمان مسجد در سال 1011 هـ .ق آغاز و در سال 1028 به پايان رسيده است.

مسجد جامع اصفهان

یکی دیگر از مساجد تاریخی اصفهان مسجد جامع اصفهان است که در بر اساس شواهد بر روي يك بناي مربوط به پیش از اسلام احداث گرديده است، عمده ترين سبك معماري به كار  رفته در مسجد جامع اصفهان مربوط به دوره سلجوقي، و به سبک رازي است.

كاخ هشت بهشت اصفهان

كاخ هشت بهشت در زمان شاه سلطان حسين کامل شد نام هشت بهشت از آیات و روایات قرانی الهام گرفته شده است و به معنای هشت درورودی بهشت است.

پل خواجو  اصفهان

پل خواجو از آثار دوره صفويه در سده 11 هجری، در زمان زندگي شاه عباس دوم احداث شده است ویکی از پل های متعدد اصفهان است.

سي وسه پل اصفهان

زماني كه اصفهان به عنوان مركز حكومت دولت صفويه انتخاب شد، با گسترش شهر نشینی و افزایش جمعیت مواجه شد و برای ارتباط با قسمت دیگر و نیاز به ساخت پل جدید این سازه بنا شد، كه هم در زمستان و هم در تابستان سرپناه مطمئني براي عابرين مي باشد. پل الله ورديخان را مي توان نتيجه مطلوب تركيب فنون در مهندسي با هنر معماري محسوب كرد.

کليسا و موزه وانك اصفهان

در سده 11 هجري، تعدادي از ارامنه ساكن در ارمنستان فعلي به اصفهان منتقل گشته و در دهكده اي در جنوب غرب اصفهان سكونت داده شدند. نام آن دهكده را جلفا گذاشتند. همچنین این كليسا يكي از زيباترين كليساهاي ايران است كه داراي آميخته اي از معماري ايراني و اروپائي مي باشد.

آتشــگاه اصفهان

كوه آتشگاه درغرب اصفهان درمسير منارجنبان واقع شده است، آتشکده اصفهان در زمان ساسانيان ساخته شده است. ساختمان آن از خشت هاي بسيار بزرگ و ضخيم ساخته شده است. بر اساس شواهد جايگاه و محل روشن نگه داشتن آتش هنوز در بين خرابه هاي بالاي كوه ديده مي شود.

منـارجـنـبــان اصفهان

منارجنبان يكي از آثار تاريخي مشهور ايران است كه در 5 كيلومتري غرب اصفهان در جاده اصفهان به نجف آباد قرارگرفته است. ساختمان داراي يك ايوان و دو مناره است، احداث اين ساختمان همزمان با دوران حكومت ايلخانيان مغول مي باشد.

مسجد حكيم اصفهان

مسجد حكيم اصفهان يكي از مساجد بسيار نفيس چهار ايوانه است كه در فاصله سالهاي 1051 تا 1073 هـ .ق مقارن با سلطنت شاه صفي و شاه عباس دوم با تلاش درباریان ساخته شد.

مسجد سيد اصفهان

بزرگترين و مشهورترين مسجد اصفهان از سده 13 هجري است كه به دستور (حجت الاسلام حاج سيدباقر شفتي ) در دوره سلطنت محمدشاه قاجار مي زيسته بنا شده است، در مورد زمان ساخت این مسجد تاريخ هاي متعددي از سال1255  تا 1311  هجري بیان مي شود كه كتيبه هاي آن به خط محمدباقر شريف شيرازي میباشد.

گنجينه هاي هنرهاي تزئيني اصفهان

این موزه که  در عمارت تاريخي، ركيب خانه قراردارد. كه در اوايل قرن 11 هـ.ق مقارن با سلطنت شاه عباس اول در ميان مجموعه بناهاي دولتخانه صفوي احداث شد.

اين عمارت در دوره قاجار، اندوني ظل السلطان حاكم اصفهان بوده و در دوره پهلوي نيز به عنوان اداره و ثبت احوال مورد استفاده قرار داشته است و در حال حاضر به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته است.

كاروانسراي عباسي ، واحد اقامتي و پذيرائي جديد

در سده يازدهم هجري كه دردوران صفويه، در سراسر ايران و در نقاط بسيار حساس، كاروانسراهاي بسيار زيبا احداث گرديد كه در نوع خود در جهان بي نظيرهستند. از قرن 12 هجري به بعد اين كاروانسراها مورد بي مهري قرار گرفتند و بسياري ازآنها نيمه ويران و متروک شدند. به دليل مكان مناسب كاروانسراها و استحكام آنها تعدادي از آنها جهت استفاده هاي مختلف بازسازي شدند. از جمله تبديل يك كاروانسرا در داخل شهر اصفهان به يك هتل بي نظير و زيبا، از جمله كاروانسراي عباسي در 40 كيلومتري جاده اصفهان به تهران يكي از آنهاست

 

تورهای مشابه :

Call Now Button