// توصیه ‌های مهم برای سفرهای نوروزی | خدمات مسافرتی آشاسیر پارس(گروه تورهای نوین)

چطور در نوروز سفر کنیم

همینکه نوروز که از راه می رسد فرصت مناسبی برای مسافرت پیش می آید. شما نیز به هر دلیلی، تصمیم به مسافرت نوروزی گرفته اید مطمئنا شرایط تازه ای را تجربه خواهید کرد که بر وضعیت جسمی و روحی شما تأثیر می گذارد. اما برای بهره بردن از سفرهای نوروزی لازم است که نکات مهم در سفرهای نوروزی را رعایت کنید.

سفرهای نوروزی از سایر مسافرت هایی که در طول سال انجام می شود، دوست داشتنی‌تر و جذاب‌تر است، تعطیلات نوروزی و جا افتادن فرهنگ سفر در نوروز میان ایرانیان باعث شده است که حجم بسیار بالایی از مسافرت را در این برهه زمانی کوتاه مشاهده نماییم که متاسفانه اگر برای انجام صحیح آن آمادگی نداشته باشیم می تواند باعث ایجاد دغدغه هایی در حین سفر نوروزی برای شما شود از نکات بسیار مهمی که باید در انجام سفر به آنها توجه کرد عبارتند از، برنامه ریزی سفر، زمان سفر، روش های حمل و نقل و همسفران و…

 برای آن  که در طول مسافرت نوروزی، فشار های عصبی بر روی سلامتی و شادابی تان تأثیر منفی نگذارد، بهتر است به این نکات توجه کنید.

گردآوری لوازم مورد نیاز سفر

برنامه ریزی سفر-تور نوروز 97-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور -newtour.ir

با یاد و نام خدا مسافرت نوروزیتان را شروع کنید تا خدا در طول سفر همراهتان باشد. برای اطمینان از این که همه وسایل مورد نیاز برای مسافرت نورزی را برداشته اید، قبلاً صورتی از آن ها تهیه کنید و از بردن وسایل اضافی و غیرضروری که باعث کندی شما در طول حرکت میشود خودداری نمایید.

آگاهی از مسیر سفر و برنامه ریزی مناسب

مسیر سفر-تور نوروز 97-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور -newtour.ir

قبل از شروع سفر در ایام نوروزی، برنامه سفر خود را تنظیم کنید، برای برنامه ریزی مناسب باید به مواردی مانند مدت زمان مسافرت، مسیر دقیق توقفگاه های بین راه وضعیت هوای مقصد و مسیر سفر، اطلاع کافی حاصل کنید و از محل قرار گرفتن مراکز امداد رسانی در طول مسیر آگاهی کامل داشته باشید.

سفر با وسایل نقلیه شخصی یا عمومی

وسایل نقلیه حین سفر-تور نوروز 97-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور -newtour.ir

اگر با وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، قطار، هواپیما مسافرت می کنید، برای سوارشدن، به موقع نیم ساعت سریع تر خود را به محل تعیین شده برسانید تا اتفاقات احتمالی باعث جاماندن شما از سفرتان نشود، اما اگر با وسیله نقلیه شخصی مسافرت می کنید، آن را از لحاظ فنی کاملاً معاینه کنید و نقایص آن را برطرف سازید و در صورت لزوم بعد از تعمیر آن اقدام به سفر نماید همچنین، لوازم یدکی و ایمنی ضروری نظیر شمع، پلاتین، تسمه پروانه و چرخ یدکی را به همراه ببرید در ضمن از حمل سوخت اضافی در صندوق عقب خودرو، به طور جدی خودداری نماید تا از حوادث احتمالی مصون باشد.

باید توجه داشته باشید افرادی که دارای شرایط خاص هستند، باید در طول سفرشان از دستورهای ویژه ای پیروی کنند؛ مثلاً سفرهای هوایی برای زنان باردار در اواخر بارداری ممنوع است، در هر صورت،اگر شرایط جسمی و روحی خاصی دارید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتماً درباره نحوه مسافرتتان با پزشک خود مشورت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

مواد غذایی در سفر

غذا در سفر-تور نوروز 97-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور -newtour.ir

در طی مسافرت نوروزی  از مصرف شیر و فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه مانند خامه، کره، پنیر و کشک، خودداری کنید اگر در مسافرت مجبور به استفاده از شیرخام شدید، حتماً آن را جوشانده و ۱۰ دقیقه در حال جوش به هم بزنید، غذاهای خانگی مطمئن ترین غذا در طول مسافرت می باشد که توصیه میکنیم در صورت امکان میل کنید، آب و غذای کافی به همراه داشته باشید و تا حد ممکن در طول مسافرت نوروزی غذا را برای مصرف یک وعده غذایی تهیه کنید، اگر در طول مسافرت نوروزی قصد نگه داری غذای با قیمانده خود را دارید، آن را در ظرف سربسته، در مکان سرد نگه داری کنید.
اگر در طول مسیر مسافرت نوروزیتان مجبور به صرف غذا در اغذیه فروشی ها و رستوران های بین راه هستید، از تهیه بهداشتی غذاها مطمئن شوید. اما اگر مجبور به استفاده از کنسروها  شدید قبل از مصرف حتماً آن را بجوشانید.

همراه داشتن دارو های ضروری

داروها در سفر-تور نوروز 97-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور -newtour.ir

در مسافرت نوروزی مقداری داروهای اولیه مانند مسکن های ساده، پماد سوختگی، قرص زد ماشین گرفتگی، محلول های ضدعفونی و وسایل زخم بندی در کیف بهداشتی خود همراه داشته باشید.
هنگام مسافرت حتما، در کیف بهداشتی خود نام و نشانی نزدیک ترین اقوام و آشنایان خود را بگذارید، هنگام مسافرت کودکان را تنها نگذارید بهتر است برگه ای شامل نام و نشانی کامل حتما در جیب آنان قرار دهید که در صورت ضرورت بتوانند با شما تماس بگیرند.

همسفران شما

 

همسفران-تور نوروز 97-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور -newtour.ir

همسفر خوب و بد همیشه وجود داشته است و شما باید به دنبال همسفری بگردید که با خصوصیات اخلاقی شما هماهنگی داشته باشد و برای لذت بردن از سفر شما، مشکلی به وجود نیاورد، خسیس بودن، پر حرف بودن، تنبل بودن، کم حوصله بودن و یا نامنظم بودن از جمله مواردی هستند که اگر یک همسفر حتی یکی از آنها را در خود داشته باشد، می تواند سفر شما را کاملا تلخ و خسته کننده نماید.

از دیگر مواردی که برای سفر در ایام نوروز مهم می باشد عبارتند از، همراه داشتن کارت شناسایی، به همراه بردن دفترچه بیمه، مدیریت خرید سوغاتی، در ضمن به شما توصیه میکنیم حد المکان دسته جمعی سفر نمایید تا هم هزینه سفر شما کمتر شود و همچنین امنیت و آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت، استفاده از امکانات و مزایای دولت در نوروز به گردشگران ارائه میکند استفاده نماید.

نکته مهم

  • مطمئن شوید که تمام قفل ها سالم هستند.
  • حفاظ آهنی درب ورودی می تواند مانعی باشد که خیلی ها را از تلاش برای ورود به خانه تان منصرف کند.
  • در صورت امکان پول و اشیاء قیمتی را در خانه نگذارید و به شخص مطمئنی بسپارید.
  • یکی از چراغ ها را روشن بگذارید. چراغی که از بیرون خانه پنجره را روشن نشان می دهد بهتر است.
  • برنامه سفر تان را برای کسانی که برای نظافت قبل از عید و خانه تکانی به خانه شما می آیند بازگو نکنید.

نکات مهم سفر-تور نوروز 97-آشا سیر پارس-تورهای نوین-نیو تور -newtour.ir

  • حتما مطمئن باشید که تمام درها و پنجره ها را بسته اید.
  • شیر گاز را حتما چک کنید و کاملاً ببندید.
  • از دادن کلید منزل به افراد غیرمطمئن و ناآشنا خود داری کنید؛ حتی برای آب دادن گلدان هایتان.
  • اگر وسایل قیمتی در منزل دارید (مثل طلا، پول و…) در صورت امکان در اختیار شخص قابل اطمینانی قرار دهید یا در جای مناسبی نگهداری کنید.

 

Call Now Button