// لباس و لوازم سفر | آشا سیر پارس _ تور های نوین _ مجری 30 استان ایران

راه و رسم سفر

موارد مورد نیاز در سفر-آشا سیر پارس-تورهای نوین

بی شک یکی از چالش بر انگیزترین مسائل در طول زندگی فرد برنامه ریزی برای استفاده از اوقات فراغت و نحوه انجام آن میباشد که بهترین پاسخ برای رفع این معضل سفر و استراحت میباشد از این رو سفر وگردشگری به عنوان یک نیاز مورد توجه همگان قرار گرفته است.

امروزه با صنعتی شدن جهان و پیشرفت تکنولوژی از یک سو و کمبود وقت در اکثر جوامع از سوی دیگر و همچنین تخصصی شدن علوم در تمامی رشته ها و نیاز به داشتن اطلاعات کافی در هر کاری لازم است بدین سبب ما بر آن شدیم که مطالبی را که میتواند در این زمینه برای گردشگران مفید باشد را بیان نماییم.

گردشگری امروزه یک علم و صنعت محسوب میشود که دارای شاخه ها و گروه های فراوانی است که نوع سفر و وسایل و ملزومات لازم آن بستگی به نوع آن دارد.

در وهله اول میتوان سفر را به 2 نوع طبیعت گردی و تاریخی فرهنگی تقسیم میشود:

که آمادگی در بعضی موارد برای آنها مانند همراه داشتن لباس مناسب مدارک، پول و کارت اعتباری، اطلاعات سفر، لوازم بهداشتی و شخصی، وسایل و ابزار ارتباطی و الکترونیکی مشترک است.

 

اسناد-پول-اطلاعات سفر

بسته به نوع سفر برداشتن پاسپورت، بلیط (قطار یا هواپیما) مدارک مربوط جهت اجاره ماشین، گواهینامه و هر کارت دیگری که احتمال می دهید در طول سفر به آن نیاز پیدا خواهید کرد را فراموش نکنید. یک کپی  از مدارک مهم خود تهیه کنید تا در صورت سرقت یا گم شدن، از کپی آن استفاده کنید. اطلاعات تماس های ضروری را در صورت داشتن بیمه درمانی یا سفر همراه خود داشته باشید.

یک کیف کوچک برای روزهایی که در هتل اقامت دارید و می خواهید برای خرید یا تفریح بیرون بروید و وسایل کمی همراه خود دارید، ببرید همچنین تهیه کردن کیف زیپ دار کمربندی که دارای حجم کم باشد تا در زیر لباس قرار گیرد و از سرقت یا گم شدن در امان باشد.

لباس برای سفر

با توجه به فصل سفر (گرم-سرد) سن نوع سفر (طبیعت گردی-تاریخی فرهنگی) و روحیه و طبع فرد متفاوت است اما در ذیل بصورت کلی و با توجه به مطالب بیان شده اطلاعاتی به صورت کلی بیان میکنیم.

تی شرت-بلوز: همراه داشتن  بلوز آستین بلند یا کوتاه (چه تعداد از هر کدام بستگی به فصل دارد). به همراه داشتن بلوز آستین بلند که در صورت لزوم با تا کردن آستین ها به بلوز آستین کوتاه تبدیل می شود بهتر است. به جنس لباس ها هم توجه کنید که در اثر گذاشتن در چمدان بیش از اندازه چروک نشود.

شلوار-شلوارک: دو جفت مورد نیاز است، شلوارها باید نازک و خنک (ترجیحا نخی) باشند تا در هوای گرم و مرطوب باعث آزار شما نشود. جین در فصل تابستان گرم است و دیر خشک می شود. بسیاری از مسافران شلوارهایی که دارای جیب زیپ دار هستند را ترجیح می دهند تا کیف پول خود را در آن قرار داده و از خطر دزدیده شدن حفظ کنند. آوردن یک شلوارک در سفر کافیست، زیرا هم بیرون و هم  برای شنا در دریا یا دریاچه قابل استفاده است.

  لباس زیر و جوراب: آوردن پنج دست لباس زیر و جوراب کافیست. بهتر است جنس لباسها نخی باشد تا زودتر خشک شود.

کفش: یک جفت کفش راحت ورزشی که برای راه رفتن های طولانی مناسب است و یک جفت کفش تابستانی برای بیرون رفتن همراه خود داشته باشید.

پلیور: یک پلیور گرم، سبک و با رنگ تیره همراه داشته باشید.

ژاکت: یک ژاکت سبک با رنگ روشن و مقاوم در برابر آب و باد برای احتیاط در برابر باران های ناگهانی فصل تابستان همراه خود ببرید.

کراوات یا شال: هر چیز سبکی که با تمام لباس های شما هارمونی داشته باشد تا در صورت استفاده چهره ی شما را جالب و دلنشین نشان دهد.

لباس شنا: اگر به جایی سفرمی کنید که امکان شنا وجود دارد، لباس شنایتان را فراموش نکنید.

لباس خواب: یک دست لباس بسیار سبک، خنک و راحت برای خواب همراه داشته باشید.

مسیر یاب سفر-آشا سیر پارس-تورهای نوین

وسایل و ابزار الکترونیکی

تلفن همراه که امروزه یک وسیله ضروری محسوب می شود. برای انجام بسیاری از کارها، در ارتباط بودن با خانواده، استفاده از اینترنت، GPS و ارسال متن وجود تلفن همراه لازم است.

دوربین دیجبتال همراه یک کارت حافظه اضافی و باتری، و شارژر و یک کابل برای دانلود تصاویر را فراموش نکنید.

اگر حجم فعالیت و کار شما زیاد است، در صورت لزوم لپ تاپ خود را همراه ببرید.

USB، هدفون و دستگاه GPS را فراموش نکنید.

یک باتری اضافی با شارژر دستگاه هایی که همراه خود دارید را نیز فراموش نکنید.

لوازم آرایشی وبهداشتی و شخصی

کیف لوازم آرایشی و بهداشتی خود را هرگز فراموش نکنید.

داروها و ویتامین های خود را همراه با نسخه ی تجویز شده با خط خوانا و واضح در جای مناسبی از چمدان جای دهید.

بسته ی کوچکی از کمک های اولیه همراه خود داشته باشید.

عینک، لنز و عینک آفتابی خود را همراه با جای مناسب خودشان فراموش نکنید.

چند کیسه ی پلاستیکی در سایزهای مختلف برای گذاشتن خوراکی ها در زمان رفتن به پیک نیک بردارید.

چند صابون کوچک برای استحمام یا شستن دست ها همراه دستمال های کوچک تهیه کنید. البته در هتل شامپو وجود دارد اما این موارد را محض احتیاط همراه داشته باشید.

یک طناب کوچک و سبک برای آویزان و خشک کردن لباس ها در هتل همراه داشته باشید.

دستمال کاغذی در همه ی هتل ها حتی هتل های ارزان هم وجود دارد اما اگر بخواهید می توانید همراه خود داشته باشید زیرا در طول سفر بلا استفاده نمی باشد. همچنین لیف حمام خود را فراموش نکنید.

همراه خود نخ، سوزن، سنجاق و چند دکمه داشته باشید.

در اکثر هتل ها سشوار وجود دارد و در صورت لزوم می توانید ارزان آنرا تهیه کنید اما اگر نمی خواهید ریسک کنید، همراه خود سشوار ببرید.

موارد دیگری که بسته به نوع سفر شما امکان نیاز آنها وجود دارد

دیگر موارد سفر-آشاسیر-تورهای نوین

بشقاب پلاستیکی، قاشق، چنگال، فنجون، چاقو و در صورت لزوم کمی فلفل و نمک (طبیعت گردی و پیک نیک).

همراه داشتن حداقل یک بطری آب ضروری است.

یک چراغ قوه کوچک برای زمانی که در هتل برق رفت یا در خیابانی تاریک یا ماشین به آن احتیاج پیدا کردید همراه داشته باشید.

چند بالش تخت و کم حجم همراه داشته باشید.

یک قفل کوچک همراه داشته باشید تا در صورت لزوم برای قفل کردن کیف یا کمدتان از آن استفاده کنید.

چند کتاب مورد علاقه ی خود را با خود ببرید. اگر در خانه ی کسی مهمان خواهید بود، حتما یک سوغاتی کوچک برای احترام خریداری کنید.

نکته مهم از دیگر موارد لازم همراه داشتن دارو و دفترچه درمانی میباشد.

 

با آرزوی سفری خوش برای شما.