آیا طولانی ترین پل معلق خورمیانه را می شناسید

در سال 1394بود که خبری در فضای رسانه ای کشور پیچید که باعث بر سر زبان افتادن نام شهرستان مشکین و اردبیل در میان مردم شد که اعلام می کرد که در اردیبهشت ماه و با هزینه نزدیک به 40 میلیارد تومان سازه ای در محل پارک جنگلی مشگین شهر و نزدیک رودخانه خیاوچایی افتتاح می شود که بلندای آن به 365 متر می رسد که الهام گرفته از تعداد روزهای سال می باشد.

آشنایی با پل معلق مشگین شهر- اردبیل- آشا سیر
شما وقتی روی این پل قرار می گیرید احساس رهایی و نشاط کم نظیری را تجربه می کنید با قدم زدن بر روی پل مشکین شهر که ارتفاع آن 80 متر است شما چشم انداز بی نظیری را مشاهده می کند منطقه بکر و زیبای که مانند جواهری دل هر فرد را مجذوب خود می کند.
با قرار گرفتن بر بالای پل مشگین شهر تمام پارک جنگلی و رودخانه زیبای آن را در زیر پای خود احساس کنید با قدم زدن بر روی آن و رسیدن به قسمت شیشه ای طعم هیجانی دل انگیز را بچشید و نسیم ملایمی را که از طرف کوه سبلان می وزد را بر روی صورت خود احساس کنید.

معماری پل معلق مشکین شهر

آشنایی با پل معلق مشگین شهر- اردبیل- آشا سیر

این پل که یکی از 5 شاهکار برتر معماری ایران است توسط مهندس محمود گنجعلي‌بيگ و با برنامه ریزی بلند مدت و بعد از گذشت 10 سال از آغاز به کار در سال 94 به سرنجام رسید و با حضور مسئولین استان اردبیل و مشکین شهر به بهره برداری رسید.
اقای سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی در زمان بهره برداری از این پرژه ابراز داشته بود که این سازه که به همت نیرو و توان داخلی تاسیس گردیده است می تواند موجب رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری در مشگین شهر و استان اردبیل گردد.
از جاذبه های دیگر اطراف پل معلق مشکین شهر که بسار دلفریب و افسون گر می باشند مجموعه گردشگری خیاو تا گیردولی است که به نام نور سبلان نیز شناخته می شود و امکانات مناسبی نیز برای گردشگران در آن ایجاد شده است شما چه با خرید تور اردبیل و چه با سفر با خودروی شخصی خود می توانید به راحتی به این محل دسترسی داشته باشید.
اگه دلتون می خواد هیجان بیشتری را امتحان کنید سری به زیپ لاینی که در کنار این پل است بزنید و آدرنالین فراوان را در عروق خود تجربه کنید.
برای خیلی از شما شاید این سوال بوجود بیاد که بازدیدتون از این محل چقدر وقت لازم داره در واقع پاسخ دقیقی به این سوال نمیشه دراد چون بسته به تعداد شما و سن و سالتون زمان شما نیز تغییر میکنه ولی باید تقریبا 2 ساعت رو به این کار اختصاص بدید.

آشنایی با پل معلق مشگین شهر- اردبیل- آشا سیر
شما هم اگر از علاقهمندان به طبیعت و دیدن مناطق بکر هستید حتما به این محل سفر کنید و با دوربین خود به عکاسی و ثبت تصاویر ایده آل اطراف پل معلق مشکین شهر بپردازید.

آدرس پل معلق مشگین شهر

برای رسیدن به این منطقه شما بایید از مسیر اردبیل به طرف مشگین شهر حرکت کرده و وارد منطقه نمونه گردشگری نور سبلان شده و به تفرج بپردازید البته باید توجه کنید که ساعت بازدید پل مشگین شهر بین 9 صبح تا 23 شب می باشد.

Call Now Button