// همه چیز در مورد تبریز | آشا سیر پارس _ تور های نوین _ مجری 30 استان ایران

تبریزشهر اولین ها

مسجد کبود - تبریز - آشا سیر

در ناحیه شرقی کشور پهناور ایران به سرزمینی میرسیم که چه از لحاظ تاریخی چه از منظر فرهنگی جایگاه ویژه در کشور ما دارا است نام این منطقه آذربایجان است که در ادبیات دینی ایرانیان پیش از اسلام بسیار مورد توجه و مهم بوده است زیرا محل تولد زرتشت پیامبر ایران بوده است وجود تعداد آتشکده های متعدد در این خطه گواه این موضوع می باشد.

بازار تبریز - تبریز - آشا سیر

امروز قصد داریم درباره استان آذربایجان شرقی که در کنار استان آذربایجان غربی قرار گرفته توضیح دهیم اولین موضوعی که باید در باره اذربایجان شرقی گفت پیشینه و جاذبه های فراوان مرکز این استان یعنی تبریز می باشد اگر شما تا کنون به این شهر نرفته اید به شما پیشنهاد مکنیم که حتما تور تبریز را خریداری کرده و از شهر فوق العاده که آن را شهر اولین های ایران می دانند دیدن کنید.

آذربایجان شرقی که از 22 شهرستان تشکیل شده دارای مردمی مهربان و مهمان نواز است که به گویش شیرین آذری صحبت می نمایند تبریزدر تاریخ معاصر ایران و انقلاب مشروط نقش بسیار چشم گیری داشته، این امر از وجود سرداران نامداری همچون ستار خان و باقرخان که جزء افتخارات تبریز هستند مشهود است.

خانه بهنام - تبریز - آشا سیر

بدلیل وجود کوه سبلان در این منطقه شرایط اقلیمی شهرهای، مراغه، بناب و به طور کلی استان آذربایجان شرقی سرد و پر بارش در زمستان و مطبوع در فصول بهار و تابستان می باشد.

برای علاقهمندان به سفر تور تبریز یا تبریز کندوان می تواند گزینه دلفریب و مهیجی باشد زیرا که شما با خرید تور تبریزمی توانید دنیایی از جاذبه های متنوع تاریخی و فرهنگی را مشاهده کنید.

کندوان کجاست

روستای کندوان - تبریز - آشا سیر

کندوان نام روستایی است که در دل کوه کنده شده است و می تواند هر بیننده را محسور خود کند سالانه توریست های فراوانی از کشورهای مختلف با هدف خرید تور کندوان به این روستا سفر میکنند،اما اگر بخواهید سنت و مدرنیسم را درکنار هم تجربه کنید می توانید تور ترکیبی کندوان تبریز را خریده و بعد از بازدید از کندوان وارد شهر تبریز شده و از موزه مشر.طه و مجسمه های آن دیدن کنید و سیری در تاریخ ایران نماید یا به منزل امیر کبیر صدر اعظم شهید ایران در دوره قاجار رفته و به روح این بزرگ مرد تاریخ ایران ادای احترام نموده و در هتل های متععد آن اقامت کرده و بعد از دیدن ارگ تاریخی این شهر و رفتن به مقبرةالشعرا محل خاکسپاری شهریار شاعر جاودان ایران و خالق شعر حیدر بابا آرامشی عارفانه را تجربه کنید.

اما اگر از شلوغی و ازدحام شهر خسته شده اید می توانید تور ترکیبی ارومیه تبریز یا تور دریاچه ارومیه را خریده و از این دریاچه اساطیری از نزدیک بازدید کرده و گوش به راز های نهفته در آن دهید.

جاذبه های تبریز - تبریز - آشا سیر

این انتهای راه نیست و شما می توانید از دیگر جاذبه های آذربایجان شرقی دیدن کنید که تعدادی از ارزشمند ترین های آن عبارتند از رصد خانه مراغه، گنبد سرخ مراغه، بازار تاریخیش (بزرگترین بازار سرپوشیده جهان ثبت در یونسکو)، روستای مجارشین که محلی تاریخی طبیعی است که می تواند شما را مجذوب خود کند در آخر باید به آرامگاه بزرگانی چون شیخ محمود شبستری و شیخ شهاب‌الدین اهری اشاره کرد که از بزرگان ایران بوده اند.

شما نیز اگر بعد از خواندن مطالب بالا مشتاق هستید که از آذربایجان و تبریز دیدن کنید می توانید تور های ترکیبی دریاچه ارومیه تبریز یا تور تبریز کندوان را تهیه کنید و با ما در این سفر همسفر شوید.