از مهمترین مخاطرات حین سفر بیماری است که میتواند گریبان مسافران را بگیرد و باعث نابودی تمامی برنامه ها و طرح های گردشگران شود برای پیشگیری و مقابله با آن ما در اینجا راهکارهایی را به شما پیشنهاد میدهیم:

از مناسب ترین راه ها این است که قبل از این که مقصد سفر خود را مشخص کنید، درباره مراکز کنترل و پیشگیری بیماری آن محل تحقیق کنید. سایت های مربوطه اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می دهند، به عنوان مثال اگر واکسن خاصی احتیاج داشته باشید، می توانید قبل از سفر بزنید و خود را کاملا آماده کنید.

رعایت نظافت فردی و شستشوی دست ها در حین سفر

شاید نکته ساده ای به نظر برسد، اما اکثر آدمها آن را فراموش می کنند. یکی از مهم ترین عوامل برای مبتلا نشدن به بیماری و جلوگیری از انتقال آن، شستن مرتب دست هاست. سعی کنید هر بار که به آب دسترسی پیدا می کنید دستهایتان را کامل بشویید.

دقت در نوع غذا ها و اماکن تهیه غذا و حفظ و نگهداری آن

غذا در سفر-آشا سیر- تور های نوین

بزرگترین دلیل برای مشکلات معده و اسهال، مسمویت غذایی است. هر جایی غذا نخورید، هرچند وسوسه انگیز باشد. تا جایی که می توانید جایی غذا بخورید که غذای آن تازه، کاملا پخته و موقع سرو کردن داغ باشد. سالادهایی که از شستشوی صحیح آنها مطمئن نیستید، غذاهای مانده، آب میوه فروشی هایی که معلوم نیست چگونه میوه ها را پوست کنده اند یا برای مدت زیادی آنها را بیرون از یخچال نگه داشته اند، خط قرمز هستند.

نکته مهم در امر غذا و خوراک در سفر این است که کوشش کنید تا جایی که ممکن است از اماکن دارای مجوز بهداشت غذا تهیه کنید و در صورت دسترسی نداشتن به آن خود آشپزی کنید.

آفاب سوختگی و گرما زدگی

آفتاب سوختگی-آشا سیر پارس-تورهای نوین

از شایع ترین مشکلات در سفر بویژه مناطق گرم مشکلات پوستی بر اثرتابش آفتاب میباشد نور خورشید باعث گرمازدگی، سوختگی  پوست و دردسرهای زیادی در طول سفر شود.

مراقب های پزشکی را انجام بدهید

اگر قصد سفر به نقاط پر خطر را دارید حتما با پزشک یا آژانس خود مشورت کرده و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید مانند واکسن زدن، اقدامات احتیاطی در برابر بیماری سل، همچنین اقدامات احتیاطی در زمان بارداری بسیار حائز اهمیت میباشد.
تا جایی که امکان دارد در اتاق هایی با سیستم سرمایشی مناسب بمانید، اگر چادر می زنید از پشه بند استفاده کنید.

ماشین گرفتگی حین سفر

بهترین راهکار برای رفع این مشکل تهیه کردن دارو های مناسب برای سفر از داروخانه ها میباشد، از دیگر راهکارها این میباشد که در طول مسير کاملا به صندلي خودرو تکيه دهيد و صندلي را به حال نيمه خوابيده قرار دهيد همچنین سعي کنيد از شب قبل از مسافرت، کمتر غذا و نوشيدني بخوريد و در طول راه نيز شکم خود را نسبتا خالي نگه داريد و از تناول غذا های اصطلاحا سنگین خودداری کنید.

به همراه داشتن ویتامین ها

ویتامین-آشا سیر-تورهای نوین

اگر در منزل ویتامین مصرف می کنید، تعطیلات شما نیز نمی بایست چندان تفاوتی داشته باشد. به اندازه مورد نیاز سفر خود ویتامین را همراه داشته باشید. همچنین بردن ویتامین ث اضافه نیز بی ضرر است.

توصیه آخر

به طور کلی اگر قصد اقامت طولانی‌مدت را دارید، بهتر است قبل از سفر حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. یک هفته قبل از سفر به کلینیک بهداشتی بروید و اگر نیاز به دریافت واکسن دارید، آن‌ها را دریافت کنید.

Call Now Button