پارک جنگلی و ساحل سیسنگان

مناطق شمالی ایران با قرار گرفتن در میان رشته کوه‌های البرز و دریای خزر جاذبه‌ها و چشم‌اندازهای ساحلی و جنگلی متنوعی را در دل خود جای داده است که شما بر حسب علایقتان می‌توانید تورهایی به مقاصد مختلف شمال کشور از کوه و جنگل گرفته تا ساحل دریا را انتخاب کنید. اگر شما قصد دارید در یک سفر کوتاه هم از ساحل و صدای زیبای دریا بهره‌مند شوید و هم دیدن سرسبزی جنگل‌های هیرکانی را به خود هدیه دهید، پیشنهاد گروه تورهای نوین به شما تور یک روزه سیسنگان است. همجواری جنگل با دریا، آّب و هوای مرطوبش با زمستان ملایم و وجود گیاهانی کمیاب همچون شمشاد در پارک توجه مسافران را به خود جلب کرده است.

پارک جنگلی سیسنگان تقریبا در 30 کیلومتری جاده نوشهر به نور در سال 1344 توسط مهندس آشتیانی طراحی و ایجاد شد و نامش از آن زمان بر سر زبان‌ها افتاد. این پارک از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه البرز، از غرب به روستای توسکاتک و از شرق به روستای صلاح الدین کلا محدود می‌شود و مساحت کلی آن حدود 602 هکتار است. اگرچه سیاست اولیه‌ی پارک حفظ و حراست از گونه‌های نادر و حفاظت شده‌ی گیاه شمشاد و سایر گونه‌های گیاهی و جانوری بود اما به تدریج امکانات تفریحی و رفاهی به آن اضافه شد و این پارک را به یکی از مراکز مهم جذب گردشگر در استان مازندران تبدیل کرد.

تور نمک آبرود و کلاردشت دو روز (ترکیبی)
تور نمک آبرود و کلاردشت دو روز (ترکیبی)
تور نمک آبرود و کلاردشت دو روز (ترکیبی)

بزرگ‌ترین ذخیره‌گاه شمشاد

البته هنوز هم بزرگ‌ترین ذخیره‌گاه شمشاد در ایران و در سطح خاورمیانه به شمار می‌رود و مساحت زیادی از پوشش گیاهی جنگلی و ساحلی را به خود اختصاص داده است و همچنین زیستگاه انواع گونه‌های درختی، درختچه‌ای، خشبی و علفی و جانوری است. از دیگر گونه‌های معروف بوستان درختان قطور و بلند بلوط هستند که گاه ارتفاع آنها به 10 متر نیز می رسد و زیبایی خاصی را به طبیعت ساحلی پارک می‌دهند. در این پارک جنگلی در تنگه معروف نهر رودبار آبشار زیبایی نیز قرار دارد. همچنین ساختمان نمایشگاه دائمی منابع طبیعی نیز در این پارک قرار دارد.

به طور کلی محوطه‌ی پارک از نظر توزیع گیاهی به سه بخش ساحلی، جنوبی و غربی تقسیم می‌شود:

  • بخش ساحلی

بخش ساحلی پارک به مساحت 30 هکتار در حاشیه جاده قرار دارد و درختان و درختچه‌هایی همچون توسکا، لرگ، بلوط، آزاد، لیلکی، انجیر، داغداغان، انار، ازگیل، سرخ ولیک، گوجه جنگلی، توت، سیاه تلو، سیاه ال و سیاه اربه در این قسمت قرار دارند.

  • بخش جنوبی

در این بخش تیپ انبوه شمشاد وجود دارد.

  • بخش غربی

در این بخش جامعه بلوط-ممرزستان و در حد انتهای غربی و قسمتی از جنوب بوستان، جامعه انجیلی- ممرزستان و جامعه بلوط-ممرزستان در مرز تیپ‌ها با شمشاد آمیخته‌ است.

در جنگل سی سنگان پستاندارانی چون شوکا، مرال، خرس قهوه‌ای، پلنگ، روباه، گربه جنگلی، گراز و شغال زیست می‌کنند. البته در اعماق این جنگل زیست می‌کنند و خطری برای گردشگران تور جنگل سی سنگان که از در ورودی وارد این پارک جنگلی می‌شوند، ندارند.

تفریحات بخش ساحلی سی سنگان

بخش ساحلی سی سنگان شامل تفریحات متنوع و هیجان‌انگیزی از جمله قایق سواری، پیست کارتینگ، موتور چهارچرخ، جت اسکی است. علاوه بر این‌ها دارای کافه و رستوران‌ و آلاچیق، شهربازی کودکان، اسب سواری در ساحل نیز است.

تور نمک آبرود و کلاردشت دو روز (ترکیبی)
بخش ساحلی پارک سی سنگان

تفریحات بخش جنگلی سی سنگان

پارک جنگلی سیسنگان از مجموعه‌های بزرگ تفریحی و طبیعی در شمال ایران است. دارای پیست دوچرخه سواری، مسیر پیاده‌روی در دل جنگل و شهربازی کودکان است. همچنین دارای امکاتات رستوران جنگلی و سفره خانه، نمازخانه و نمایشگاه صنایع دستی و سوغاتی شمال است.

شرایط اقامت در پارک ساحلی و جنگلی سی سنگان

دو دستگاه واحد مسکونی، پناهگاه بزرگ، محوطه خورگشت (پیک نیک)، محوطه اردو و ویلاهایی مشرف به ساحل خیال شما را از اقامت در سفر به پارک ساحلی و جنگلی سیسنگان راحت می‌کند.

تور نمک آبرود و کلاردشت دو روز (ترکیبی)
تور نمک آبرود و کلاردشت دو روز (ترکیبی)
Call Now Button