معرفی طبس عروس ایران

طبس یک شهر کویری در خراسان جنوبی است. این شهر از زمان‌های دور پل ارتباطی شمال شرق و شرق کشور با غرب کشور بوده است. گفته شده طبس در گذشته تب بس بوده به معنی بسی داغ و این با اصالت شهرهای کویری منافاتی ندارد. ولی طبس به عنوان عروس کویر ایران جاذبه‌هایی فراتر از دیگر شهرهای کویری دارد و در پاییز و زمستان میزبان خوبی برای گردشگران است.

معرفی طبس عروس ایران

معرفی طبس عروس ایران

جاذبه‌های دیدنی طبس

آثار باستانی و تاریخی در کنار جاذبه‌های طبیعی شهر طبس به بیش از صد اثر می‌رسد. در تور کویر طبس گروه تورهای نوین ( آشا سیر ) جدای از کویر و رمل‌ها از باغی سرسبز با استخری پر آب در وسط آن دیدن می‌کنید، در مسیر چشمه‌های آب گرم و سرد قدم می‌گذارید و در انتها به نازک‌ترین سد قوسی شکل دنیا می‌رسید، با رفتن به کال جنی با دنیایی از رمز و راز رو به رو می‌شوید. در روستای ازمیغان در میانه کویر و در کنار نخل‌ها، آب و شالیزار می‌بینید.

جاذبه‌های دیدنی طبس

جاذبه‌های دیدنی طبس

سوغات و خوراکی طبس

معرفی طبس عروس ایران قطعا در تور کویر طبس زمانی برای خرید سوغات در نظر گرفته‌ایم. پس بهتر است قبل از اجرای تور طبس با سوغات و خوراکی‌های معروف طبس آشنا شوید.

نخل و پلیکان دو نماد مشهور شهر طبس هستند که بر روی سینی‌های مسی شهر طبس غالبا نقش بسته‌اند. یکی دیگر از سوغات طبس گلیم و فرش‌های بافته شده با طرح‌های زیبای لچک ترنج، جوشقان، محرابی، دسته گلی، گنبدی، کف ساده، قاب قا بی، درختی، افشان و خشتی است. همچنین بافته‌های حصیری مانند سبد و .. که از برگ‌های نخل تهیه می‌شود در این شهر محبوبیت دارد.

شیرینی‌های معروف طبس از جمله قطاب، باقلوا، نان چایی و نان نخود است. در کنار آنها انواع گیاهان دارویی و عصاره‌های آنها در بازارهای محلی طبس مورد استقبال گردشگران و محلی‌ها قرار می‌گیرد. از میان آنها به عصاره علف هیزه، عصاره آویشن، عصاره کلپوره، مربای بهار نارنج، مربای پوست پرتغال، مربای پوست پسته و مربای نارنجوک می‌توان اشاره کرد.

سوغات و خوراکی طبس

سوغات و خوراکی طبس

جهت دیدن بقیه پکیج های تور های داخلی آشا سیر اینجا را کلیک نمایید

Call Now Button