درباره شهر بلگراد

در مطالب قبل در مورد تور بلگراد ساحل طلایی و تور صربستان ارزان صحبت کردیم در ادامه میخواهیم بیشتر درباره شهر بلگراد صحبت کنیم.

با سوغات بلگراد آشنا شوید

کشور صربستان که دارای جاذبه های بسیاری است یکی از مقاصد گردشگری اروپا محسوب می شود که دارای فرهنگ و تمدن غنی است شاید برای شما جالب باشد که بدانید صربستان پیشینه ای 7 هزار ساله دارد.

شما با سفر به صربستان می توانید، از بناهای تاریخی بی نظیری چون مرکز قدیمی شهر نیش، بناهای باستانی گلوباتس و کلیسا های فوق العاده سنت مارک و سنت سوا دیدن نماید، و در هتل های بلگراد که به نسبت دیگر مناطق اروپا قیمت مناسب تری دارند اقامت نماید، اما بعد از گشت گذار در بلگراد، نوبت خرید می رسد که یکی از بهترین بخش های سفر برای هر کس می باشد، به همین جهت ما به معرفی تعدادی از بهترین سوغاتی های صربستان می پردازیم که شما در تور بلگراد ساحل طلایی می توانید تهیه کنید.

آیوار

که یکی از بهترین خوراکی های منحصر به صربستان است، طعم فوق العاده و جذابی دارد که به عنوان چاشنی ای خوش مزه کنار گوشت کباب شده در جشن ها و دوره همایی های مردم صربستان استفاده می شود، اگر به صربستان رفتید حتما خرید آیوا را در لیست برنامه های  خود قرار دهید.

اوپانچی

یکی از جالب ترین صنایع دستی مردم صربستان پا پوشی است که بی شباهت به گیوه خودمان نیست، و به آن اوپانچی  Opanci می گویند که از جنس چرم گاو ساخته می شود، این کفش از کهن ترین دست ساخت های اهالی صربستانست که بیشتر در روستا ها استفاده می شده است.

Licider

که به شکل قلب ساخته می شود، به عنوان نماد گردشگری و مهمان نوازی اهالی صربستان معمولا به گردشگران هدیه داده می شود، و نشانه میزان علاقه ساکنین این کشور به دوستان خود می باشد.

فرش پیروت

با توجه به اینکه مسلمانان یعنی ترکان با مردم صربستان در سال های متمادی برخورد داشته اند و بر روی فرهنگ و آداب این خطه نیز تاثیر فراوانی داشته اند یکی از این موارد که امروزه هم در صربستان مشهود است گلیم پیروتسکی یا فرش پیروت می باشد که به شکل هنرمندانه ای بافته می شود و با تلفیق طرح های مدرن به شکل زنده ای درامده که امروزه طرفداران بسیاری را برای خرید ترغیب می کند.

عروسک های زیبای سنتی کوچک صربی

این عروسک ها که از گذشته در میان اهالی صربستان رواج فراوانی داشته اند، امروزه به عنوان بهترین کالای فرهنگی این کشور شناخته می شوند، عروسک هایی که لباس سنتی به تن کرده و به علاقه مندان لبخند می زنند، شما نیز اگر به تور بلگراد رفتید با خرید و هدیه این عروسک ها زیبا می توانید، سوغاتی خوبی برای عزیزان خود که در وطن دارید منتظر شما هستند به همراه ببرید.

جوراب های دست باف

با توجه به این که بخش هایی از صربستان دارای زمستان های سرد و یخبندان است، لباس های بافتنی و گرم در این کشور رواج فراوانی دارد، که مهمترین آن جوراب های خوش نقش و نگاریست، که بین اهالی صربستان بسیار باب می باشد.

ساز گوزله

این آلت موسیقی که بی شباهت به کمانچه نمی باشد، و آنگونه که از نام آن پیدا است از تاثیرات فرهنگی ترک ها در این کشور می باشد، نوای روح نواز و شادی زا این ساز از جمله جاذبه های فرهنگی صربستان می باشد.

غذاهای که در صربستان باید امتحان کنید

به غیر از سوغاتی های هر کشور غذاها و خوراکی های آن نیز برای گردشگران دارای جاذبه فراوانی است که می تواند در مسافران ایجاد علاقه نموده و باعث آشنایی هرچه بیشتر آنها با مقصد مورد نظر شود، به این سبب ما در ادامه این مطلب به معرفی غذاهای محبوب صربستان می پردازیم.

پنیر جوان صربستانی

این پنیر که نوعی خوراکی رژیمی محسوب می شود دارای میزان کمی چربی است که برای صرف عصرانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد معمولا برای تهیه این پنیر از شیر گاو استفاده می کنند.

موساکای صربستانی

که نوعی همبرگر می باشد در بین اهالی صربستان طرفداران فراوانی دارد، و از موادی چون بادمجان، سیب زمینی، و گوشت زیاد برای پخت آن استفاده می کنند، اگر شما به صربستان سفر کنید می توانید، این خوراکی را از رستوران های محلی و دست فروش های خیابانی درخواست نمایید.

سارما

ترکان نه تنها در فرهنگ، هنر، معماری، و تاریخ صربستان موثر بوده اند بلکه رد پای خود را در آداب غذایی این کشور نیز باقی گذاشته اند که یکی از شایان ذکرترین آنها سارما می باشد که غذایی بی نظیر می باشد که از ادویه، برگ کلم و گوشت سرخ شده در تهیه آن استفاده می گردد، و به همراه دسر میوجات سرو می نمایند.

چوارچی

این خوراکی که به غیر از صربستان در دیگر کشور های هم جوار آن نیز پخته می شود، از گوشت و چربی سرخ شده به همراه فلفل و نمک تهیه می شود، طعم آن بدون شک هرگز از ذهن شما خارج نمی شود، طعمی که در هر گوشه و کنار صربستان می توانید آن را امتحان نماید.

کوباسیسا

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که خواستار چشیدن طعم های جدید می باشید، به شما توصیه می کنیم که کوباسیسا راکه نوعی سوسیس عالی است را امتحان کرده و از طعم های مختلف آن لذت ببرید.

کایماک

که از ریشه کیماک ترکی می باشد در واقع نوعی کره می باشد که از غلظت بالایی برخوردار است و دسری بسیار مقوی محسوب می شود، که در بین اهالی صربستان بسیار رواج دارد.

چواپی

نام نوعی کباب می باشد، که در دیگر کشورهای حوضه بالکان نیز استفاده می شود، و شباهتی فراوان به غذاهای خودمان دارد و طعمش برای ما آشنا می باشد، چوایی به همراه نان سنتی در صربستان خورده می شود.

تور صربستان ارزان همراه نیوتور

Call Now Button