// تور ماسال | تور ویژه ماسال | بهترین تور ماسال | هتل در ماسال | نیوتور

تور ماسال

در این پست قصد داریم به معرفی ماسال و تور ماسال بپردازیم.

ماسال کجاست

اگر دنبال یکی از مناطق بکر و بی نظیر می باشید که با سفر به آن بتوانید خاطرات فوق العاده ای را تجربه کنید ماسال بهترین انتخاب پیش روی شماست زیرا دارای مناظر بی نظیر و آداب و رسوم خاص و فرهنگ و پیشینه ای غنی می باشد که از هزار ها سال پیش آغاز می شود و تا امروز نیز ادامه پیدا می کند.پس میتوانید تور ماسال را به عنوان یک گزینه خوب در نظر بگیرید.

چرا باید به ماسال سفر کنیم

اگر شما هم از آن دسته از افرادی می باشید که این سوال در ذهنتان بوجود آمده که چرا باید به ماسال بروید،  با مطالب ما همراه باشید و ادامه مطلب را که امیدواریم برای شما مفید باشد مطالعه نمایید؛ ماسال در کنار اسالم یکی از اماکن گردشگر پذیر طالش در استان گیلان است که سالانه هزاران نفر را به طرف خود جذب می کند، گردشگرانی که با هدف جنگل نوردی، قایق رانی، پیاده روی و …به ماسال سفر یا اقدام به خرید تور ماسال می کنند، بدون شک ماسال را می توان به عنوان بهترین مقصد مورد علاقه طبیعتگردی معرفی کرد.

تاریخچه ماسال

با توجه به اینکه ماسال در شهرستان طالش و استان گیلان قرار گرفته از مناطق تاریخی و کهن ایران محسوب می شود که دارای تمدن غنی است که دیرینگی آن به دوران قبل از اسلام بازمی گردد و تپه های باستان شناسی که در شهر ماسال دیده می شود گویای این موضوع است البته ماسال در دوران پس از اسلام نیز دارای اهمیت بسیاری بوده و مساجد و عمارت هایی از آن زمان به جا مانده است که مهمترین آن به حکومت های آل بویه و آل زیار بازمی گردد، در دوران قاجار و پهلوی نیز این شهر که در آن وقت روستای کوچکی بوده به عنوان منطقه ای ییلاقی شناخته می شده است و در سال های اخیر نیز با توجه به صنعت گردشگری و فواید آن پیشرفت های چشم گیری در آن ایجاد شده است که بیانگر پتانسیل بالای این بخش از کشور می باشد.

موقعیت جغرافیایی ماسال

اگر شما از تهران قصد سفر به ماسال را دارید باید به استان گیلان رفته و بعد از طی مسافت تقریبی 375 کیلومتر وارد این منطقه فوق العاده شده و در اقامتگاه های محلی آن شب را به استراحت بپردازید در کنار ماسال شما از فومن و اسالم نیز می توانید دیدن نماید و از جاذبه های تاریخی و طبیعی گیلان لذت ببرید.

جاذبه های ماسال

  • کوهای منطقه اسالم و ماسال که همیشه مشتاقان بسیاری را به سوی خود می کشانند و شما می توانید در دامنه های آن چادر زده و به یک زندگی به دور از تکنولوژی بپردازید.
  • اگر علاقه مند به ماهیگیری هستید به دل رودخانه خالکایی رفته و به آرامش به بی مانند آن روح خود را آرام کرده و به ماهیگری و قایق رانی پردازید.
  • شاید جالب باشد که زندگی در خانه های ساده و بی تکفل روستاییان را از نزدیک امتحان کنید پس بهتر است به روستای ییلاقی اولسبلنگاه رفته و غرق دیدنی های آن شوید.
  • آبشار خون که با ارتفاعی بالغ بر 15 متر به عنوان یکی از اماکن کردشگری تالش شاخته می شود.
  • غار آویشو که یکی از اماکن طبیعی متعدد ماسال محسوب می شود که قدمتی به دیرینگی اسطوره دارد و اهلی بومی این ناحیه داستان ها جالبی در مورد آن نقل می کنند.

البته این تنها تعداد کمی از جاذبه های گرشگری ماسال می باشد، که به شما توصیه می کنیم از نزدیک انها را تجربه کنید.

اقوام و فرهنگ اهالی ماسال

اهالی ماسال بسیار سخت کوش و غیور هستند مردمانی که با استفاده از هوش و فراست بالای خود پس از گزراندن سال ها موفق به رام کردن طبیعت سرکش ماسال شده اند و با روی باز و لبی خندان به استقبال گروه هایی که به آن مسافرت کرده اند

شتافته اند، اکثریت اهالی ماسال را که نزدیک به 50 هزار نفر می باشند، تالشی زبان باید دانست البته تعداد محدودی نیز از گروه های ترک و گیلک نیز در آن زندگی می کنند، که با توجه به شرایط آب و هوایی ماسال به کشاورزی و دامپروری مشغول می باشند، البته پرورش زنبور عسل و فروش آن نیز یکی دیگر از راه های کسب درآمد اهالی ماسال است.

بهترین زمان برای سفر به ماسال فصل بهار است که باران بهاری نشاط فراوانی به این ناحیه می بخشد و موجب وجد گردشگرانی می شود که به آن سفر می کنند پیشنهاد ما هم به شما خرید تور ماسال و اسالم به ماسال می باشد.

سوغات ماسال چیست

ماسال با دارا بودن فرهنگ و اقوام گوناگون یکی از قطب های گردشگری گیلان می باشد، که سالانه هزاران  نفر را به سمت خود جذب می کند، شما بعد از تفرج در این شهر می توانید از سوغاتی های متنوع و منحصر به فرد ماسال که در بازارچه های محلی این خطه قابل دسترسی می باشد، تهیه کرده و برای دوستان و اقوام خود به یادگار ببرید برای آشنایی بیشتر شما ما در زیر به معرفی تعدادی از سوغاتی های ماسال می پردازیم.

  • مرکبات
  • زرین نان
  • بافتنی های پشمی
  • شال بافی
  • نازک کاری

تور مشهد همراه با نیوتور

Call Now Button