تور سرعین، سرزمین چشمه ساران ایران

همه‌ی ما نام سرعین و چشمه‌های آب گرم آن را تا کنون بسیار شنیده‌ایم، یا از آن دیدن کرده و به تفرج در آن پرداخته‌ایم. در این مطلب قصد داریم در مورد شهر سرعین، سرزمین چشمه‌های آب گرم معدنی و تورهایی به مقصد سرعین صحبت کنیم.

سرعین گردی

سرعین یکی از شهرهای کوچک ولی صاحب نام و پرآوازه‌ی استان اردبیل است. شهرستان سرعین که به چشمه‌های متعدد آب گرم معدنی‌اش مشهور است و به آن سرزمین 20 چشمه نیز می‌گویند، در فاصله‌ی 30 کیلومتری غرب شهر اردبیل قرار گرفته است. این چشمه‌ها که از دل زمین می‌جوشند با خواص درمانی‌شان هر ساله گردشگران زیادی را راهی این شهر می‌کنند.

سرعین جدای از چشمه‌ها به دلیل مناظر طبیعی بی‌مانندش از جمله تپه‌های سرسبز سبلان و هوای مطبوعش در ماه‌های گرم سال میزبان تورهای بسیاری است که بیشترین آنها تور سرعین و تور سرعین و اردبیل هستند که طرفداران فراوانی دارند.

سرعین، شهری با خنکای دلچسب هوا

اولین مطلبی که باید در این نوشته به آن اشاره کنیم نام این منطقه است که بر گرفته از واژه‌ی ترکی “سریین” به معنای محل خنک و خوش آب و هواست و الهام گرفته از طبیعت این شهر است. تا کنون گروه‌های بسیاری با اهداف مختلف به این شهر مسافرت کرده‌اند که مهمترین آن برنامه‌های آب درمانی و استفاده از چشمه‌های آب گرم موجود در آن بوده است. البته طبیعت بکر و چشم نواز آن در کنار آداب و رسوم و فرهنگ غنی مردمان مهمان دوست سرعین هر یک عاملی برای دیدن این شهر از نزدیک هستند که ما پیشنهاد می‌کنیم آن را از نزدیک تجربه نمایید.

برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این شهرستان بی‌همتا اینجا را کلیک فرمایید.

بهترین زمان سفر به سرعین

با توجه به اینکه سرعین در کرانه‌ی کوه سبلان قرار گرفته و اقلیمی کوهپایه‌ای دارد بهترین زمان برای سفر و خرید تور سرعین ایام گرم سال است. ولی اگر هدف شما از سفر به سرعین استفاده از پیست‌های اسکی و کوه نوردی در فراز و نشیب کوه سبلان است می‌توان در زمستان با حفظ احتیاط به سرعین مراجعه کنید.

سوغات سرعین را بشناسید

مردمان سرعین دارای آداب و رسوم ویژه خود هستند. آداب و رسومی که برگرفته از فرهنگ و تمدن غنی این منطقه است و با طبیعت و اقلیم منطقه عجین شده است. طبیعتا فرهنگ و اقلیم منطقه بر آداب غذایی، صنایع دستی، موسیقی و … آنها موثر بوده است.

برای آشنایی شما با گوشه‌ای از سوغات سرعین به معرفی مختصری از آنها می‌پردازیم. همسفران ما در تور سرعین از بازارچه‌ها و فروشگاه‌های محلی بازدید می‌کنند و می‌توانند با سوغات سرعین از نزدیک بیشتر آشنا شوند و در صورت علاقه سوغاتی از این دیار با خود به یادگار بیارند.

  • آبگوشت سنگی
  • آش دوغ
  • کباب دونر سرعین
  • عسل طبیعی
  • لبنیات محلی
  • حلوای سیاه
  • جاجیم بافی
  • گلیم بافی
سوغات سرعین- عسل - آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir
عسل سرعین
حلوا سیاه- سرعین- عسل - آشا سیر پارس- تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir
حلوا سیاه، سرعین

تور سرعین، سرزمین چشمه ساران ایران

جهت مشاهده پکیج های تور داخلی آشا سیر اینجا را کلیک نمایید.

Call Now Button