// تور اقساط آنتالیا | تور ارزان آنتالیا | تور آپشنال آنتالیا | جاذبه های آنتالیا | نیوتور

تور اقساط آنتالیا

در این مطلب قصد داریم در مورد آنتالیا و تور اقساط آنتالیا صحیت کنبم.و به معرفی تعدادی از معروفترین سوغاتی های آنتالیا بپردازیم که شما در جریان سفر به ترکیه و خرید تور اقساط آنتالیا می تونید اونا رو تهیه کرده و برای خانواده و دوستاتون چشم روشنی ببرید.

سوغات آنتالیا را بشناسید

همان طور که در مطالب پیش گفتیم، آنتالیا که از قطب های گردشگری ترکیه است سالانه میزبان میلیون ها نفر می باشد که از تمام مناطق جهان به این کوشه خاورمیانه، مسافرت می کنند هموطنان ما هم نقش مهمی در این آمار ایفا می کنند به همین جهت شوق کسب اطلاعات درمورد، جاذبه ها، آداب و رسوم، تاریخ وهنر، جشنواره های موسیقی، مد، هنر و تجارت… در مورد آنتالیا بین مردم خواهان بسیار دارد به همین جهت ما در این مطلب قصد معرفی تعدادی از بهترین سوغاتی های آنتالیا را داریم.تا درزمان تور اقساط آنتالیا ازاین سوغات ها استفاده کنید.

اولین سوغاتی آنتالیا منسوجات آن است

منسوجات ترکیه که از بهترین فراورده های موجود در آنتالیا می باشد، علاقه مندان بسیاری دارد که با مراجعه بازار های سنتی و مدرن آنتالیا قابل تهیه می باشد، این منسوجات به طور کلی به پارچه های خوش نقش و نگاری می باشد که با توجه به موقعیت جغرافیایی ساخته شدن آن متفاوت می باشد، شما نیز اگر مایل هستید که سوغاتی یگانه ای برای نزدیکان خود هدیه ببرید منسوجات آنتالیا می تواند گذینه مناسبی برای شما باشد.

ضروف زیبای مسی

مسگری که از کهن ترین صنایع دستی جهان می باشد، دارای سابقه بسیاری به ویژه در خاورمیانه و آسیا است که در کشورهایی چون ایران، عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان رونق بسیار دارد،شما می توانید ضروف مسی فوق لعاده چشم نوازی را در بازارچه های محلی آنتالیا مشاهده کرده و با دقت در طرح ها و اشکال ان با تاریخ و فرهنگ ترکیه بیشتر آشنا شوید.

خشکبار و آجیل

بین اهالی ترکیه مانند مردم ما نیز خوردن چایی به همراه خشکبار (میوه های خشک، توت و..) بسیار باب می باشد، به همین جهت یکی از سوغاتی های خوش طعمی که با رنگ های ویژه در آنتالیا و دیگر شهر های ترکیه می توانید تهیه کنید، آجیل و خشکبار می باشد که با توجه به متفاوت بود آب و هوای این منطقه با خشکبار موجود در کشور ما کمی متفاوت می باشد، خشکبار از خوراکی های نه چندان گران ترکیه است که برای همه قابل تهیه می باشد.

ادویه

یکی از جذاب ترین سوغاتی های ترکیه ادویه می باشد، ادویه های خوش طعم موجود در بازارچه های آنتالیا یکی از بهترین نمونه های سوغاتی های منحصر به فرد ترکیه می باشد، سوغاتی که خود زمانی به عنوان اصلی ترین کالای مبادلاتی میان شرق و غرب محسوب می گردیده است، با اینکه کشور ما خود یکی از عمده مراکز تولید ادویه در جهان می باشد اما به شما توصیه می کنیم که حتما ادویه های آنتالیا را خریده و عطر و بوی بی نظیر آن را تجربه کنید.

ظروف خوش نگار سفالی

از دیدنی ترین دست ساز های موجود در بازارهای ترکیه که در بین گردشگران بسار محبوب می باشد کاسه، بشقاب های سفالی و سرامیکی می باشد که قابلیت استفاده هم به صورت تزئینی و هم کاربردی را دارا می باشد، بسیاری از گردشگران اروپایی که به ترکه مسافرت می کنند با دیدن این ظروف پی به عقبه کهن ترکیه که زمانی مقر حکومت بیزانس محسوب می شده می برند.شما نیز میتوانید در طول تور اقساط آنتالیا این دست ساز ها را دیدن فرمایید.

چرمی سازی

چرم سازی و استفاده از چرم بین بشر دارای جایگاه ویژه ای است که  از عصر شکار آغاز و تا دوران نوین ادامه می یابد، شما هم اگر علاقه مند به دیدن لباس های چرمی، کیف و کفش و دیگر اجناس چرمی می باشد بدون درنگ به بازار ترکبه و آنتالیا رفته و با خیالی آسوده اقدام به خرید محصولات چرمی کنید. درسته که ایتالیا مهمترین مرکز تولید چرم اروپا می باشد اما کالاهای ترکیه هم دست کمی از آن ندارد که در مقایسه با قیمت مناسبش بسیار فوق العاده به نظر می رسد.

قهوه

بی درنگ شناخته شده ترین سوغاتی ترکیه که در تمام کشور شایان ذکر است، قهوه می باشد که خواستگاه آن به کشور یمن بازمیگردد، اما سبک منحصر به فردی که اهالی کشور ترکیه برای آماده سازی آن به کار می برند باعث متمایز شدن این سوغاتی در بین جهانیان شده است، نیاز به گفتن نیست که بعد از سفر به ترکیه و در حین گردش در این کشور چشیدن قهوه ترک را فراموش نکنید، و اگر از آن اشخاص می باشد که شیفته قهوه و انواع آن می باشند، خرید جذوه که ضرفی مسی می باشد و اهالی ترکیه برای تهیه قهوه از آن استفاده می کنند را به ذهن بسپارید.

راحت‌الحلقوم

این خوردنی عالی که در کنار چایی تناول می شود در بین ترک ها بسیار طرف دار دارد، به طوری که تقریبا می شود گفت اگر شما به منزل هر شخصی در ترکیه روید با راحت الحلقوم از شما پزیرایی می کنند، این شیرینی لذیز دارای انواع و اقسام مختلفی می باشد که با توجه به ذائقه خود می توانید تهیه نموده و به عنوان سوغاتی به همراه ببرید، یکی از اشتراکات فرهنگی بین ایران و ترکیه همین خوراکی شیرین است که در هر دو بخش می توانید، آن را مشاهده کنید.

فرش دست باف ترکی

به غیر از راحت الحلقوم شما در ترکیه می توانید کلاهایی را ببینید که در ایران و کشور های هم جوار آن نیز وجود دارد که هر کدام با توجه به تاریخچه خود دارای وجه تمایز با دیگری می باشد، یکی از این موارد فرش یا گلیم می باشد، که بین ایرانی ها، ترک ها و ترکمن ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. باید توجه کنید که شما با سفر به ترکیه می توانید فرش های زیبایی را از نزدیک ببینید، که دارای طرح و نگاری ویژه خود می باشند. با اینکه جابجایی فرش خیلی آسان نمی باشد، اما اگر شما هم علاقه مند به این کالا هستید بد نیست که به بازار اصلی آنتالیا رفته و در بازگشت از تور آنتالیا چند قالی به همراه ببرید.

از کجا باید خرید کنیم                                                             

شما برای تهیه این سوغاتی ها می توانید در مدت تور اقساط آنتالیا به فروشگاه های متعدد آنتالیا چون مرکز خرید تراسیتی آنتالیا که بزرگ ‌ترین مرکز خرید مراجعه کرده و یا اگر دنبال قیمت مناسب تر هستید به مراکز خرید گوناگون موجود در خیابان آتاتورک آنتالیا سربزنید  و سوغاتی های مد نظر خود را خریداری کنید.

تور ارزان آنتالیا توسط نیوتور