با سویا بیشتر آشنا شوید

راهنمای سفر به سویا اسپانیا

راهنمای سفر به سویا اسپانیا

سویا، پایتخت هنری، فرهنگی و اقتصادی جنوب اسپانیا است. این شهر پر از آثار معماری، نشانه‌هایی از تاریخ و زندگی شهری پرشوروهیجان است. سویا تعدادی کلیسای مشهور دارد که بعضی از آنها قبل از تبدیل شدن به کلیسا، مسجد یا کنیسه بودند. خیابان‌های پرپیچ‌وخم و موسیقی و رقص فلامنکو، گوشه‌ی دیگری از زیبایی‌های شهر سویا برای گردشگران است. علاوه بر این جاذبه‌ها، سویا یک شهر دانشگاهی است و بین افرادی که دوست دارند خارج از کشور تحصیل کنند، بسیار محبوب است. معماری این شهر بسیار دیدنی است و شوروحالی جوان‌پسند بر آن حاکم است. شهری که بعد از دیدن آن، دوباره اگر فرصتی پیش بیاید حتما به آن برمی‌گردید.

راهنمای سفر به سویا، اطلاعات جامعی در مورد این شهر، جاذبه‌های آن و هزینه‌های سفر به آن را در اختیارتان می‌گذارد. با کمک این اطلاعات می‌توانید سفری عالی به سویا را برنامه‌ریزی کنید و از حضور و گشت‌وگذار در این شهر لذت ببرید.

وضعیت آب‌ و‌ هوا

سویا آب‌وهوای نیمه گرمسیری مدیترانه‌ای دارد. از ویژگی‌های این آب‌وهوا می‌توان به تابستان‌های بسیار گرم و خشک و زمستان‌های مرطوب و ملایم اشاره کرد. مثل بیشتر مقصدهای مدیترانه‌ای، سویا هم تابستان‌های خشک‌تر و زمستان‌های مرطوب دارد و میانگین دمای سالانه در روز ۲۵/۴ درجه و در شب ۱۳ درجه است.

تابستان یکی از مهم‌ترین و طولانی‌ترین فصل‌های سال است و از مه تا اکتبر ادامه دارد. با میانگین دمای سالانه‌ی ۱۹ درجه‌ی سانتیگراد، سویا گرم‌ترین شهر اروپا است. بعد از شهر کوردوبا که آن هم در منطقه‌ی آندلس قرار دارد، شهر سویا گرم‌ترین تابستان را در بین شهرهای قاره‌ی اروپا دارد و دمای هوا در ماه جولای به ۳۶ درجه هم می‌رسد. کمترین میانگین دمای هوا در جولای به ۲۰ درجه می‌رسد. هر سال گاهی دمای هوا به ۴۰ درجه نیز می‌رسد. تعداد ساعات آفتابی در سویا به طور متوسط سالی ۳ هزار ساعت است. بارش برف خیلی به ندرت اتفاق می‌افتد و آخرین بارش برف ۶ دهه پیش گزارش شده است یعنی در سال ۱۹۵۴. بعد از سال ۱۹۵۴، حتی بارش سبک برف نیز در سویا گزارش نشده است. در مجموع در قرن بیستم فقط دو بارش برف ثبت شده است.

زمستان‌های سویا ملایم است. ژانویه سردترین ماه سال است و میانگین دمای هوا بین ۵/۷ و ۱۶ درجه است. میزان بارش باران هر سال متغیر و بین ۴۰۰ تا ۶۵۰ میلیمتر است. دسامبر مرطوب‌ترین ماه سال و میانگین بارش باران ۹۹ میلی‌متر است. به طور میانگین ۵۰ روز بارانی در سویا وجود دارد.

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای سفر به سویا از مارس تا مه است. در این ماه‌ها، دمای هوا ملایم و مطبوع است و تعداد گردشگران کمتر از گردشگران تابستانی است. به همین دلیل، نرخ هتل‌ها کمتر می‌شود و برای سفر ارزان‌تر نیز مناسب است. البته به غیر از رویدادهای خاصی که در این ماه جریان دارد.

علاوه بر این، فصل بهار میزبان برگزاری یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های سالانه‌ی شهر یعنی سمانا سانتا و Feria de Abril است. تابستان‌های سویا جزو گرم‌ترین تابستان‌های اروپا است به همین دلیل بسیاری از اهالی شهر در این فصل به شهرهای ساحلی اطراف سفر می‌کنند و سفر داخلی در اسپانیا افزایش پیدا می‌کند. در فصل پاییز، دمای هوا کمتر می‌شود و تعداد گردشگان کاهش می‌یابد ولی فصل‌های بارانی آغاز می‌شود. در زمستان دمای هوا سردتر می‌شود و بیشتر اهالی شهر، اوقات خود را در خانه می‌گذرانند.

برای اینکه مناسب‌ترین زمان برای سفر به سویا را در نظر بگیرید بهتر است که در مورد تک تک ماه‌های سال اطلاعات کاملی داشته باشید. با توجه به فستیوال‌ها و آب‌وهوای هر ماه و اهداف‌تان از سفر می‌تواند زمان مناسب را انتخاب کنید.

از مارس تا مه

این فصل، دمای هوا بسیار مطبوع است، شکوفه‌های مرکبات و بازارچه‌های روباز کافی است تا توجه گردشگران را جلب کند و برای سفر بهاری به سویا برنامه‌ریزی کنند. دو فستیوال بزرگ و مهم سویا در این فصل برگزار می‌شوند و مردم از سراسر شهر دور هم جمع می‌شوند که می‌تواند رویداد و خاطره‌ای جذاب برای گردشگران باشد. در فستیوال هفته‌ی مقدس بسیاری از مردم و شخصیت‌های مذهبی در میدان‌ها و خیابان‌های شهر پیاده‌روی می‌کنند. فستیوال Feria de Abril یک جشن بزرگ شش روزه است که در جریان آنها جشن‌های خیابانی، مهمانی‌ها و بازی‌های مختلفی برپا می‌شود و اجراهای موسیقی و رقص محلی مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

رویدادهای کلیدی این فصل:

  • سمانا سانتا از مارس تا آوریل
  • فستیوال Feria de Abril در ماه آوریل

از ژوئن تا آگوست

فصل تابستان، به دلیل گرمای زیاد، می‌تواند برای بسیاری از افراد غیرقابل تحمل باشد. در این فصل اگر به فکر سفر به سویا هستید حتما در انتخاب اقامتگاه باید دقت کنید چون بدون وسایل سرمایشی، نمی‌توان به راحتی روزها را گذراند. البته دمای هوای بالا، مزیت‌هایی هم دارد مثلا مهمانی‌ها و جشن‌های شبانه‌ای در این فصل برپا می‌شود که فقط مختص تابستان است. در این فصل، اهالی شهر را کمتر در سویا خواهید دید چون اکثر آنها به شهرهای ساحلی و خنک اطراف سفر می‌کنند تا کمی از گرمای هوا فاصله بگیرند.

از رویدادهای برگزار شده در این فصل می توان به Velá Santa Ana در ماه جولای اشاره کرد.

از سپتامبر تا نوامبر

اوایل سپتامبر دمای هوا کم کم ملایم‌تر و خنک‌تر می‌شود و از گرمای شدید تابستانی فاصله می‌گیرد ولی با شروع اکتبر، بارندگی‌ها شروع می‌شود. اگر در این فصل به سویا سفر کنید، انتظار بارندگی را داشته باشید و اگر عاشق باران باشید و رفت‌و‌آمد در بارندگی برایتان عذاب‌آور نیست، از سفر پاییزی به سویا لذت می‌برید. خبر خوب در مورد سفر در پاییز به سویا این است که در این فصل، قیمت هتل‌ها کمتر می‌شود و تعداد گردشگران کاهش می‌یابد.

از رویدادهای مهم فصل پاییز می‌توان به جشنواره‌ی Bienal de Flamenco اشاره کرد.

از دسامبر تا فوریه

با وجود اینکه سویا به تابستان‌های گرمش مشهور است، ولی در زمستان حسابی خنک می‌شود. البته دمای هوا به ندرت به زیر صفر درجه می‌رسد. زمستان‌های سویا نسبت به بسیاری از شهرهای اروپایی، گرم‌تر است به همین دلیل است که گردشگرانی از سراسر اروپا برای فرار از سرما، سفر زمستانی به سویا را برنامه‌ریزی می‌کنند. یکی از رویدادهای این فصل روز سه پادشاه در ماه ژانویه است.

هزینه‌های سفر

هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها

هزینه‌ی اقامت در خوابگاه هاستل‌ها شبی ۱۰ تا ۲۰ یورو برای هاستل‌هایی است که در مرکز شهر قرار دارد. این قیمت در فصل تابستان افزایش می‌یابد. هزینه‌ی اقامت در اتاق‌های خصوصی به ازای اتاق دو تخته بین ۳۰ تا ۶۰ یورو است. وای‌فای رایگان، جزو امکانات استاندارد همه‌ی هاستل‌ها است و بسیاری از آنها صبحانه‌ی رایگان هم دارند. امکانات کمپینگ در اطراف شهر بسیار محدود است ولی کمپ‌هایی در نزدیکی شهر وجود دارد که با اتوبوس می‌توانید خود را به آنها برسانید. امکانات پایه‌ی کمپ و استخر در این کمپ‌ها ارائه می‌شود و قیمت آنها از شبی ۵ یورو شروع می‌شود.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان

در سویا می‌توانید با پرداخت ۴۰ تا ۷۰ یورو یک اتاق دوتخته در هتل نسبتا خوب پیدا کنید. این قیمت در فصل تابستان افزایش می‌یابد. بیشتر این هتل‌ها در نزدیکی کلیسای جامع مشهور سویا قرار دارند و از این رو از نظر موقیعت جغرافیایی، شرایط خوبی دارند. یکی دیگر از انتخاب‌هایی که در سویا برای پیدا کردن محل اقامت دارید، استفاده از سایت Airbnb است. در این سایت می‌توانید با شبی ۲۲ یورو اتاق برای کرایه کردن پیدا کنید. اگر می‌خواهید یک آپارتمان یا خانه‌ی کامل را کرایه کنید، شبی ۸۰ یورو باید بپردازید.

میاتگین هزینه‌ی غذا

برای اینکه یک وعده غذای خوب همراه با نوشیدنی بخورید باید ۱۵ تا ۱۸ یورو بپردازید. فست فودهای ارزان مثل مک دونالد حدودا ۷ یورو قیمت دارند. اگر تصمیم دارید که مواد غذایی بخرید و خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ی خرید مواد غذایی مورد نیاز برای یک هفته بین ۲۵ تا ۴۰ یورو است. در بازارچه‌های محلی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای سوپرمارکت می‌تواند محصولات تازه و محلی را با قیمت‌های مناسب‌تری بخرید.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

اتوبوس‌های شهری که رنگ زرد یا نارنجی دارند، به ازای هر سفر ۱/۳ یورو هزینه دارند. اگر کارت Bonobus بگیرید به ازای ۱۰ مسیر فقط ۶/۴ یورو می‌پردازید و ۷ یورو صرفه‌جویی می‌کنید. اگر می‌خواهید زیاد از اتوبوس استفاده کنید، حتما از این کارت‌های سفری بگیرید. رفتن از شهر به فرودگاه و بالعکس، مسیری مستقیم دارد که با اتوبوس ۴ یورو هزینه دارد. اگر می‌خواهید در مرکز شهر به گشت‌وگذار مشغول شوید، پیاده‌روی بهترین کار است. کرایه‌ی دوچرخه نیز در سویا امکان‌پذیر است و بهترین راه برای گشت‌وگذار در اطراف شهر است. هزینه‌ی کرایه‌ی دوچرخه ساعتی ۱ تا ۲ یورو و هزینه‌ی ثبت نام آن ۱۲ یورو است.

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی: ۴۰ یورو

البته این هزینه‌ی پیشنهادی در شرایطی است که صرفه‌جویی کنید یعنی در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخوید و بیشتر وعده‌های غذای را خودتان بپزید و از وسایل حمل‌و نقل عمومی استفاده کنید. با به کار بستن نکاتی که در ادامه عنوان می‌کنیم، هزینه‌ی سفرتان را از این مقدار هم می‌توانید کاهش دهید.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

کلیسای جامع سویا را رایگان ببینید

صبح روزهای یکشنبه بازدید از این کلیسای رایگان است. این کلیسا را می‌توانید تا ساعت دو نیم بعد‌ازظهر رایگان بازدید کنید. برای اینکه گرفتار جمعیت زیاد گردشگران نشوید، زودتر خودتان را به کلیسا برسانید.

کارت Bonobus بگیرید

اگر قصد دارید در طول سفر زیاد از اتوبوس استفاده کنید حتما این کارت را بگیرید. با هر ده سفری که از طریق این کارت انجام دهید، می توانید ۷ یورو صرفه‌جویی کنید که مبلغ قابل توجهی است. با این پول می‌توانید نوشیدنی و غذای بهتری بخورید.

کوچ سرفینگ را امتحان کنید

در این شهر میزبان‌های زیادی وجود دارند بنابراین کوچ سرفینگ راه خوبی برای اقامت در سویا است و از این طریق می‌توانید در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید. با کمک کوچ سرفینگ نه تنها اقامتی ارزان خواهید داشت بلکه با زندگی روزمره‌ی اهالی شهر از نزدیک آشنا می‌شوید و از مناطق توریستی فاصله می‌گیرید. یک دوست و راهنمای محلی پیدا می‌کنید که شما را برای بازدید از بهترین جاذبه‌ها و سر زدن به بهترین رستوران‌ها، راهنمایی می کند. اگر قصد دارید در ماه‌های شلوغ تابستانی به سویا سفر کنید، حتما از قبل درخواست خود را بفرستید چون در این فصل تقاضا برای اقامت در منزل میزبان‌ها، افزایش می‌یابد.

برای سفرهای بین شهری از Bla Bla Car استفاده کنید

با اسفاده از این سرویس می‌توانید یک مسیر را با افراد دیگری همسفر شوید و هزینه‌ی کمتری برای حمل‌ونقل بپردازید. کافی است که مبدا و مقصد خود را مشخص کنید و منتظر ماشین باشید.

از موزه‌ها در روزهای رایگان بازدید کنید

بسیاری از جاذبه‌ها و موزه‌های شهرهای مختلف اسپانیا، در بعضی از روزهای هفته یا ماه، رایگان هستند و هیچ هزینه‌ی ورودی از گردشگران دریافت نمی‌کنند. همچنین در روز بین‌المللی موزه که در ۱۸ ماه مه است، بسیاری از موزه‌ها رایگان هستند.

در تورهای پیاده‌روی رایگان شرکت کنید

در بسیاری از شهرهای بزرگ و توریستی دنیا، تورهای پیاده‌روی رایگان برگزار می‌شود. این تورها معمولا متکی به انعام‌هایی است که گردشگران می‌دهند و هزینه‌ای ندارد و رایگان است ولی می‌توانید انعام بدهید. با کمک این تورها می‌توانید پای پیاده همراه با گروهی از گردشگران و یک راهنمای مجرب، به بیشتر جاذبه‌های مهم و مشهور شهر سر بزنید.

در فصل‌های خلوت سال سفر کنید

سفر در فصل‌های شلوغ سال، بسیار گران‌تر تمام می‌شود چون در این فصل قیمت‌های پرواز و هتل بالا است و تقاضا برای خدمات مختلف بسیار زیاد است. اگر در فاصله‌ی بین فصل شلوغ و فصل خلوت سال سفر کنید، می‌توانید از مزایای مختلف آن بهره‌مند شوید. یکی اینکه از جمعیت زیاد گردشگران خبری نیست و دیگر اینکه هزینه‌ها به زیادی فصل شلوغ سال نیست. در فصل‌های خلوت سال نیز می‌توانید سفر کنید که هزینه‌های بسیار کمتر است. البته سفر در این فصل، معایبی هم دارد که باید با توجه به اهداف سفرتان آن را در نظر بگیرید.

از پارک‌ها و فضاهای سبز لذت ببرید

یکی از تفریحات رایگانی که در سویا می‌توانید تجربه کنید، ترتیب دادن پیک‌نیک در پارک‌ها و فضاهای سبز شهر است. بیشتر این فضاهای سبز، رایگان هستند. گشت‌وگذار در پارک‌ها علاوه بر رایگان بودن، مزایای دیگری هم دارد از جمله اینکه زندگی اهالی شهر را از نزدیک می‌بینید و می‌توانید از بین اهالی شهر دوست پیدا کنید. با وسایل حمل و نقل عمومی می‌توانید به این پارک‌ها برسید و از گشت‌وگذار در فضای دل‌انگیز آنها لذت ببرید.

به غیر از پارک، گشت‌وگذار در مناطق تاریخی شهر و مراکز تجاری، رایگان است و تفریحی جذاب و یه‌یادماندنی خواهد بود.

برای تابستان و رویدادهای خاص، از قبل اقامتگاه رزرو کنید

اگر قصد دارید در فصل تابستان یا در زمان برگزاری رویدادهای خاص به سویا سفر کنید، چون در این زمان‌ها، تعداد گردشگران شهر به بیشترین مقدار خود می‌رسد و هتل‌ها گران می‌شود، باید از قبل اقامتگاه خود را رزرو کنید تا هم هتل مناسبی پیدا کنید هم از قیمت‌های تخفیف‌خورده‌ی آنها استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای زودتر رزرو کردن هتل علاوه بر کاهش قیمت، این است که انتخاب‌های بیشتری دارد و با دست باز می‌توانید اقامتگاه مناسب خود را پیدا کنید.

در سایت‌های رزرو بلیط منتظر تخفیف باشید

اگر زمان سفرتان انعطاف‌پذیر است و لازم نیست حتما در تاریخ خاصی سفر کنید، می‌توانید در سایت‌های رزرو بلیط پرواز یا رزرو هتل، منتظر تخفیف‌های عالی بمانید. این سایت‌ها گاهی تخفیف‌های قابل توجهی ارائه می کنند که هزینه‌ی سفرتان را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

برای سفرهای بین شهری اتوبوس را انتخاب کنید

برای سفرهای بین شهری در اسپانیا هم قطار و هم اتوبوس وجود دارد که اتوبوس ارزان‌تر است. البته نکته‌ی منفی سفر با اتوبوس این است که راحتی قطار را ندارد و بیشتر طول می‌کشد ولی می‌توانید در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید و پل صرفه‌جویی شده را برای تفریحات یا رستوران رفتن کنار بگذارید.

بیمه‌ی مسافرتی بگیرید

برای سفر بیمه‌ی مسافرتی بگیرید که هزینه‌های غیرمنتظره را پوشش دهد. این بیمه‌ها معمولا خدمات پزشکی، گم شدن وسایل، دزدیده شدن وسایل و کنسل شدن سفر و مواردی از این دست را پوشش می‌دهند. با وجود بیمه، هر اتفاق غیرمنتظره‌ای که بیافتد، برای آن نسبتا آمادگی دارید و فرصت‌ها و سرمایه‌های خود را به کلی از دست نمی‌دهید.

پول نقد از ATM بگیرید نه از فرودگاه و صرافی

بسیاری از مسافران، پول خود را در فرودگاه تبدیل می‌کند. در این صرافی‌ها معمولا نرخ تبدیل پول بالاتر است.

از غذاهای ویژه‌ی منوی ناهار استفاده کنید

در بسیاری از رستوران‌های اسپانیا، منوی ویژه‌ی روزانه وجود دارد که فقط برای وعده‌ی ناهار است و قیمت‌های بسیار مناسبی دارد. در حالی که غذایی کامل و لذیذ است و معمولا همان‌ غذاهایی که شب‌ها در رستوران‌ها سرو می‌شود را می‌توانید در منوی ناهار با قیمت‌های کمتری پیدا کنید. این غذاهای ویژه‌ی ناهار معمولا غذاهای محلی هستند و امتحان کردن آنها فرصتی عالی برای آشنا شدن با رژیم غذایی شهر مقصد شما است.

رژیم غذایی

با سویا بیشتر آشنا شوید اسپانیایی‌ها علاقه‌ی زیادی به گشت‌وگذار در بیرون از خانه دارند و بیشتر وقت آزاد خود را در بیرون از خانه به تفریح مشغولند. کافه‌ها، رستوران‌ها و گردشگاه‌های سویا هم فرصتی عالی برای اهالی این شهر است که وقت آزاد خود را در آنها به تفریح بگذرانند و از خوردن غذاها و نوشیدنی‌های لذیذ لذت ببرند. ساندویچ‌های کوچک اسپانیایی به نام تاپاس، در همه‌ی رستوران‌ها و غرفه‌های فروش غذا پیدا می‌شوند و جزیی جدانشدنی از گشت‌وگذار خیابانی مردم هستند.

Espinacas con Garbanzos

با سویا بیشتر آشنا شوید این غذا با ترکیبی از اسفناج و نخود تهیه می‌شود و یک غذای گیاهی لذیذ است. قدمت این دستور غذایی به دوران حضور یهودی‌ها و امپراطوری موروها برمی‌گردد. امروزه در قالب ساندویچ‌های کوچک یا تاپاس سرو می‌شود و رایج است. سویا در زمینه‌ی غذاهای گیاهی، تنوع زیادی ندارد ولی این غذا جزو بهترین غذاهای گیاهی است که در منوی رستوران‌های این شهر پیدا می‌شود.

با سویا بیشتر آشنا شوید خوارک اسفناج و نخود شاید اسم و ظاهری اشتهابرانگیز نداشته باشد ولی بسیار لذیذ است و به شما ثابت می‌کند که در آشپزی این منطقه چطور می‌توان با مواد غذایی ساده، غذاهایی لذیذ تهیه کرد. برای تهیه‌ی این خوراک، اسفناج خرد شده را با نخود پخته ترکیب می‌کنند و به آن مقدار زیادی طعم‌دهنده و چاشنی و انواع ادویه مثل زیره و زردچوبه اضافه می‌کنند. نشانه‌هایی از حضور عرب‌ها در اسپانیا را در این غذا مشاهده خواهید کرد. این غذا را معمولا با نوعی نان سرخ شده سرو می‌کنند و برای کسانی که گیاه‌خوار هستند یا دوست دارند از غذاهای گوشتی سویا فاصله بگیرند، انتخاب خوبی است.

ساندویچ Serranito de Lomo

با سویا بیشتر آشنا شوید این ساندویچ با نوعی ژامبون مخصوص تهیه می‌شود و فلفل کبابی دارد. این غذا را با انواع گوشت سرو می‌کنند. مدلی که با گوشت مرغ تهیه می‌شود برای کسانی مناسب است که هر گوشتی نمی‌خورند و گوشت سفید را ترجیح می‌دهند.

ساندویچ Montadito de Pringa

این غذا یکی دیگر از انواع ساندویچ‌های اسپانیایی است که مدل‌های متنوعی دارد و معمولا با گوشت مرغ تهیه می‌شود.

Torrijas

با سویا بیشتر آشنا شوید این مورد را می‌توان در دسته‌بندی دسرهای شیرین قرار داد. آن را با نوعی نان تهیه می‌کنند. نان را در تخم مرغ هم زده می‌غلطانند و در روغن سرخ می‌کنند. بعدا روی آن شربت، عسل یا شیر می‌ریزند. در سویا این دسر را معمولا در قنادی‌ها و در روزهای برگزاری فستیوال سمانا سانتا می‌خورند. البته بسیاری از رستوران‌ها این دسر عالی را سراسر طول سال سرو می‌کنند که معمولا با بستنی سرو می‌شود.

خوراک دم گاو

با سویا بیشتر آشنا شوید یکی از لذیذترین و البته گران‌ترین غذاهایی که در سویا می‌توانید امتحان کنید، خوراک دم گاو است. برای تهیه‌ی آن دم گاو را به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌کنند و ساعت‌ها با حرارت ملایم می‌پزند. آن را در سسی مخصوص و قرمزرنگ می‌پزند و مواد دیگری مثل عصاره‌های طعم‌دهنده و سبزیجات نیز به آن اضافه می کنند. این سبزیجات معمولا شامل پیاز و هویج است و البته بسته به محل تهیه شدن غذا و دستور مورد نظر، ممکن است مواد دیگری هم به آن اضافه شود.

نتیجه‌ی نهایی گوشتی کاملا پخته است که با راحتی با چنگال له می‌شود و طعمی بسیار قوی و لذیذ دارد. رستوران‌های اطراف رینگ گاوبازی قدیمی سویا بهترین جا برای خوردن این غذا است. این غذا را معمولا با سیب زمینی سرخ کرده و نوعی نان سرو می‌کنند و سس مخصوص دارد.

فلامنکین (Flamenquines)

با سویا بیشتر آشنا شوید این غذا ظاهری شبیه به کروکت بلند دارد. نوعی غذای گوشتی است که وقتی به سویا سفر می‌کنید حتما باید امتحان کنید. البته این غذا اصالتا به سویا تعلق ندارد ولی در این شهر رواج پیدا کرده و این روزها در همه‌ی رستوان‌ها و کافه‌های این شهر پیدا می‌شود. برای تهیه‌ی آن از انواع ژامبون، پنیر بز و و مواد دیگر به دلخواه استفاده می‌کنند. روی مواد را با تخم مرغ می‌پوشانند و در آرد سوخاری می‌غلتانند و در نهایت در روغن فراوان سرخ می‌کنند. این غذا جزو غذاهای سالم و رژیمی سویا نیست ولی ارزش دارد که برای یک وعده هم که شده، رژیم غذایی را فراموش کنید و این غذای لذیذ را امتحان کنید.

خوراک گوشت

با سویا بیشتر آشنا شوید یکی از غذاهای که در منوی همه‌ی رستوران‌های سویا به راحتی پیدا می‌شود تنوع قابل توجهی دارد غذایی به نام Carne en salsa است که اگر آن را ترجمه کنیم به معنای گوشت در سس است. این غذا لذیذ با پختن انواع گوشت تهیه می‌شود تا جایی که بافت گوشت حسابی نرم شود. این غذا تنوع زیادی دارد و سایر مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن از جایی به جای دیگر متفاوت است. معمولا آن را با گوشت گاو می‌پزند و حسابی طعم‌دار می کنند و اغلب با پاپریکا به آن عطر و طعم می‌دهند. سس این غذا نیز اساسا با گوجه تهیه می‌شود ولی از رستورانی به رستوران دیگر متفاوت است و هر جایی دستور مخصوص به خود را برای تهیه‌ی این سس دارد. همین مسئله باعث می‌شود که طعم غذا در هر رستوران، طعمی جدید و متفاوت باشد ولی نقطه‌ی اشتراک همه‌ی آنها این است که بدون تردید غذایی لذیذ با طعمی فراموش‌نشدنی است. همراه با این غذا نوعی نان مخصوص یا سیب زمینی سرخ کرده هم سرو می‌کنند و همراه با نوشیدنی‌های محلی، یکی از لذیذترین لحظه‌های سفرتان به سویا را با خوردن این غذا تجربه خواهید کرد.

جهت دیدن تمامی پکیج های سفر های خارجی آشا سیر اینجا را کلیک کنید.

Call Now Button