88767090 | 0939 147 0167

بهار نارنج شیرازی

شربت بهار نارنج-آشا سیر پارس - تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

شهر شیراز و اهلی مهمان نواز آن که دارای تاریخ و فرهنگ غنی هستند دارای آداب و رسم ویژه خود می باشند همچنین  دارای سوغاتی ها و محصولات گوناگون می باشد که یکی از شناخته شده ترین آنها که از گذشته در بین اهالی شیراز رواج بسیار داشته عصاره یا عرق بهار نارنج می باشد که دارای طعم عالی است.

با خرید تور شیراز و سفر به شهر شعر و ادب، مخصوصاٌ در ماه اردیبهشت می‌توانید عطر و بوی بهار نارنج را در هر کوچه‌  شهر استشمام  کرده و غرق لذت شوید.

شربت بهار نارنج-آشا سیر پارس - تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

شیراز به داشتن درختان بهار نارنج  معروف می باشد، شما می توانید این درخت‌ها را در همه نقاط این شهر مشاهده نماید در حیاط  منازل، کنار خیابان در پارک‌ها و … به علت آب ‌و هوای مطبوع شیراز، امکان پرورش و رشد این درختان زیبا در آن فراهم است. در ماه اردیبهشت، باغداران شیرازی شکوفه‌های زیبای بهار نارنج را جمع‌آوری کرده و به‌ وسیله دستگاهی مخصوص عصاره آن را تهیه می‌کنند. که همان عرق بهار نارنج شیراز است که خواص درمانی فراوانی دارد و می‌تواند به‌ عنوان دارویی مؤثر و مفید در درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل پزشکان استفاده آن را توصیه می نمایند.

خواص درمانی بهار نارنج

شربت بهار نارنج-آشا سیر پارس - تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

یکی از خاصیت‌های دارویی بهار نارنج، اثر فوق‌العاده آن بر روی سیستم اعصاب می باشد و به رفع اضطراب و بدست آوردن آرامش کمک زیادی می‌کند بدین جهت برای اشخاصی که دارای مشکلات روحی می باشند بسیار مفید است و اگر شما نیز مشکل بی‌خوابی دارید می‌توانید این محلول را حدود ۲ ساعت قبل از خواب میل کنید و به آسودگی به خواب بروید.

تهیه دمنوش از گل این گیاه و میل کردن آن برای مدتی متوالی در رفع قولنج‌های عصبی مؤثر می باشد عصاره بهارنارنج شیراز، برای افراد مبتلا به مشکلات معده بسیار مفید بوده و در تسکین دردهای سینه تأثیری شگرف دارد.

جدا از تاثیرات بهار نارنج بر روی روح از این عرق می توان برای رفع مشکلات جسمی چون بزرگی طحال، از بین بردن سنگ‌های مثانه و کلیه‌ها بیماری صرع، بسیار مفید باشد.

شربت بهار نارنج-آشا سیر پارس - تورهای نوین- نیو تور - newtour.ir

از دیگر خواص این عصاره خوش‌بو می‌توان به تنظیم فشار خون، رفع یبوست، بهبود سردرد های میگرنی، رفع سرگیجه و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های جدی و مزمن مانند ناراحتی‌ های قلبی نیز اشاره کرد. از دم‌کرده این گیاه برای رفع سکسکه‌ های شدید استفاده می‌شود. گفتی است که از عصاره بهار نارنج در صنعت عطرسازی و تهیه انواع اسانس نیز استفاده می شود.

پس در مجموع با توجه به مباحث بالا حتما در صورت سفر به شیراز خرید عرق بهار نارنج را در کنار دیگر سوغاتی های دلپذیر شیراز مانند فالوده شیرازی و شیرینی های شیرازی فراموش نکنید.

مطالب مرتبط  همه چیز در مورد کویر مصر