// تور بندرعباس | آشا سیر پارس _ تور های نوین _ مجری 30 استان ایران

تور بندرعباس

تور بندرعباس


برای خرید تور بندرعباس کلیک کنید

سفر در یک نگاه :

کجا می رویم :

هزینه های سفر:

خدمات:

تجهیزات سفر

شرایط و قوانین :

نقشه و اطلاعات جغرافیایی:

بندرعباس نام شهری دراستان هرمزگان می باشد و در جنوب ایران قرار گرفته است و از بنادر نزدیک جزیره قشم محسوب میشود آب و هوای بندرعباس گرم و دارای رطوبت نسبتا زیاد می باشد. فاصله تقریبی تهران تا بندرعباس ۱۲۸۵ کیلومتر که برابر با زمان ۱۳ ساعت و ۵۱ دقیقه میباشد.

بیشتر بدانید:

پیشینه بندرعباس

تا پیش از سده چهارم هجري در حومه بندرعباس امروزی بندر و روستاي کوچکي موجود بوده به نام سورو که در سال ۱۵۱۴ پرتغالي‌ها اين منطقه کوچک را براي پياده شدن و بارگيري اجناس از خشکي انتخاب کردند. به دليل خرچنگ زيادی که در سواحل اين بندر وجود داشت نام آن را بندر (کاماراو) يا (گامارائو) يعني بندر خرچنگ گذاشتند.

 نام بعدي يعني (گامبرون) به احتمال زياد از لغت پرتغالي گامارائو گرفته شده ‌است. بندرعباس يکي از بنادر مهم تجاری ايران در جاده ابريشم بوده‌ است بطوري که کاروانهاي تجار دراين شهر به انجام مراحل گمرکي مي‌پرداختند و از اين مسير براي فرستادن کالاهاي خود به اروپا و آفريقا و آمريکا اقدام مي‌کردند.

نام بندرعباس

در سال ۱۶۲۲ ميلادي شاه عباس توانست با توانمندي سردار ايراني امام قلي خان دست پرتغالي‌ها را ازاين بندر کوتاه کند. به افتخار اين پيروزي بندر گمبرون به بندر عباس تغيير نام داد. در تقسيمات فعلي کشوري شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان و يکي از مهم‌ترين مراکز استراتژيکي و تجاري ايران در پیرامون خليج فارس و درياي عمان مي‌باشد.

جمعيت

بندرعباس بزرگ‌ترين شهر و مرکز استان هرمزگان است جمعيت اين شهر طبق سرشماري سال ۱۳۸۵ مرکز آمار کشور برابر با ۳۶۷,۵۰۸ نفر بوده‌است.

آثار تاريخی

بندر عباس دارای طیف گوناگونی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و دست ساز می باشد که برای نمونه به تعداد از آنها اشاره میکنیم.
عمارت کلاه فرنگی

اين سازه توسط هلندي‌ها در سال ۱۱۱۰ هجري قمري ایجاد شده و دارای قلعه‌اي با ۱۶ برج و ۳ دروازه بوده که به عنوان اداره گمرک مورد استفاده قرار میگرفته است.
حمام و مسجد گله‌ داری

اين حمام از پنج گنبد بزرگ و کوچک شکل گرفته است که به حمام شاه عباس نيز معروف است، مسجد گله ‌داری تاريخ ساخت آن مربوط به ۱۲۹۶ هجري قمري مي‌باشد که معاصر حمام گله داری بوده است.

مسجد ناصري

این مسجد در سال ۱۳۰۴ هجري قمري ساخته شده‌ است و در سال ۱۳۸۶ نیز به دلیل فرسودگی دیواره های آن مورد بازسازي واقع شد.
مسجد صحراباغي

اين مسجد در سال ۱۳۱۰ هجري قمري بنا شده‌است.
مجموعه برکه‌هاي باران

 اين برکه‌ها که تاريخ بناي آن‌ها به دوره صفويه باز مي‌گردد و بسیار جالب بنا شده است دربلوارپاسداران و کوي ۲۲ بهمن واقع است.

جاذبه‌هاي طبيعي گردشگري

بندرعباس به دلیل شرایط اقلیمی ویژه دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است که این شهر را از دیگر مناطق کشور متمایز میکند در زیر به عنوان نمونه تعدادی ازآنها را نام میبریم و شما دوست داران طبیعت را به مشاهده آنها دعوت میکنیم.
کوه گنو، چشمه آبگرم گنو، چشمه آبگرم خورگو، چشمه آبگرم سرخاء، چشمه آبگرم کشکوئيه، چشمه آبگرم نيان، چشمه آبگرم چستانه، کوه ذرتو، تپه چاه لرد، قادهار، جنگل کوه شب، سيخوران، بنوزاکين، چشمه آبگرم باري، غار سرخاء، آبشار سرخاء، غار چلو.

تورهای مشابه :